2016 yılında indirilen uygulama sayısı!

Mobil pazar araştırmacısı App Annie‘nin hazırlamış olduğu rapora göre, 2016 yılı içerisinde Android ve iOS  platformaları üzerinden toplam 90 milyar uygulama indirildiği açıklandı.

Apple’a, App Store için tekel davası!

ABD temyiz mahkemesi, Apple’ın iOS kullanıcılarının yalnızca App Store’dan uygulama yüklemesine…

2016 yılının uygulama gelirleri açıklandı!

Rapora göre, Android ve iOS platformları üzerinden indirilen uygulamalardan elde edilen gelir ise, 127 milyar dolar olarak belirtildi.

Uygulama içi reklam gelirlerininde içinde bulunduğu bu rakam, yapılan bazı kesintilerden sonra, her iki platformun 89 milyar dolarlık net gelir elde ettiği açıklandı. App Annie’nin yapmış olduğu araştırmaya göreyse, bu gelirin yüzde 30‘u mobil platformlar üzerinden elde edildiğinin altı çizildi.

Android ve iOS uygulamaları, Hindistan, Endonezya, Meksika ve Brezilya gibi ülkelerde önemli gelirler elde ettiğide gözlemlendi. Bu gelişmeler içinse Android ve iOS yetkilileri, izlemiş olduğu doğru strateji ve planlamaların sonrasında başarıya ulaştıklarının altını çizdiler.

Diğer rakamlara göreyse,  2016 yılının en çok kullanılan uygulaması popüler video paylaşım sitesi olan YouTube oldu.

2016′nın diğer dikkat çeken uygulaması olan netflix ise, Android ve iOS platformlarına en çok gelir getiren uygulama ünvanını kazandı. Ayrıca, Google‘un video paylaşma servisi ise, Çinli rakibi iQ‘nin hemen arkasından izleyerek, rakibini yakın takibe aldı.

App Store ve Play Store uygulama gelirleri!

Her gün binlerce kullanıcı tarafından ziyaret edilen App Store ve Play Store’un uygulama…

iOS ve Android, en çok Oyun geliştiricilerine yaradı!

Rakamlar sadece uygulamalardan da ibaret değil. App Annie’nin raporuna göre Android ve iOS platformları oyun geliştiricilerine önemli gelirler getirdi. Geçen yıla göre oyun geliştiricilerine daha çok para kazandıran Android ise elde ettiğinin gelirin yüzde 90‘ını oyunlardan oluşturdu.

iOS‘un ise kazancının yüzde 75‘ini oyunlardan oluştuğu paylaşılan araştırma raporunda görmekteyiz. 2016‘nın en çok kazanan mobil oyunu 950 milyon dolarlık geliri ile Pokemon GO listenin en başında yer aldı.

::iOS ve Android’in uygulama gelirleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet

Kaydet

Kaydet

SDN – ShiftDelete.Net