2017 teknoloji trendleri neler olacak?

2016 yılının başındaki ve devamındaki gelişmeler, 2020’ye kadar olan Teknoloji trendinin de ipuçlarını bizlere veriyordu.

Sanayi 4.0 ve nesnelerin internetiyle beraber, otonom otomobillerdeki gelişmeler, daha fazla akıllı ürünler ve kişisel asistanlar, 2017 yılında sıkça karşımıza çıkacak.

2016 yılının teknolojik hayal kırıklıkları

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2016 yılı içinde teknolojik gelişmeler arasında hayal…

Akıllı telefonlar

Popülerliğinde herhangi bir azalma olmayan akıllı telefon arenasında, 2017 yılında yine yüzlerce model pazara merhaba diyecek.

2017 yılında tanıtılacak akıllı telefonlar

2017 yılında göreceğimiz akıllı telefon modellerini değerlendirdik. Akıllı telefon üreticileri…

Üst seviyede kamera geliştirmelerine daha çok şahit olacağımız 2017’de akıllı telefonlar, sosyal medya platformlarının bizlere sunduğu canlı yayın ve fotoğraf paylaşma yeteneklerini daha da verimli kullanmamızı sağlayacaklar.

Belli standartların oturmaya başladığı akıllı telefonların, 2017 yılında üst seviyede suya karşı dayanıklılık, çift hoparlör ve zengin ses deneyimleri gibi günümüzün popüler standartlarını da takip edecekler. 

Akıllı telefonlar, artık 2017 itibariyle birer kredi kartına dönüşecekler. Eskiden de akıllı telefonların alışveriş yetenekleri vardı fakat mobil ödeme platformlarının yaygınlaşması ve akıllı saatlerin de entegre olmasıyla beraber, 2017 yılında akıllı telefonlar kredi kartlarının yerini alacak gibi. 

Tüm bunlara ek olarak akıllı telefonların kişisel asistanlara da ağırlık vermesi bekleniyor. Samsung’un Galaxy S8 modelinde, Apple Siri benzeri bir kişisel asistana yer vereceği neredeyse kesin. Diğer üreticilerin de benzer çalışmaları söz konusu.

Yani akıllı telefonları hayatımızın merkezinde konuşlandırdığımızı kabul ediyoruz ve 2017 yılında akıllı telefonlardaki mevcut özelliklerin, daha da geliştirilip hayatımıza entegre olacağını görüyoruz.

Son olarak akıllı telefon dünyasında, uygun fiyatlı modellerin de yeteneklerinin epey geliştiğini, artık herkesin dünyadaki son gelişmeleri rahatça kullanabildiğini görüyoruz. 2017’de giriş ve orta seviye telefonların gelişimini göreceğiz. Üst seviye telefonların premium hissi daha da artacak fakat üst seviyede fiyatlar daha da artacak. 

 

Sayfamızı devam ettirerek, yeni içeriklere ulaşabilirsiniz…

sonraki

KAYNAK : http://shiftdelete.net/2017-teknoloji-trendleri-neler-olacak-78133