4 slot kaplayan GTX 1080 grafik kartı!

Colorful ev sahipliğinde gerçekleştirilen Colorful Games Union 2016 (CGU 2016) etkinliğinde yepyeni donanımların tanıtımına da yer verdi. Anakart ve SSD’lerin yanı sıra esas dikkat çekmeyi başaran ürün ise, 4 slot kaplayan dev bir iGame grafik kartı oldu.

GPU satışları ne durumda?

Yeni yapılan bir araştırma, son çeyrekteki toplam GPU satışlarının ne durumda olduğunu ortaya…

Colorful iGame GTX 1080 KUDAN grafik kartı özellikleri

Sınıfının zirvesindeki Colorful iGame GTX 1080 KUDAN grafik kartı, ilk bakışta form faktörüyle akılları baştan almayı başarıyor. 4 slot tasarımına sahip ekran kartının boost hızı 1936MHz değerine ulaşırken, üzerindeki devasa soğutma sistemi sayesinde kart ısınma sorunuyla karşılaşmıyor.

Üst tarafından üçlü fan soğutucuya yer verilen grafik kartı istendiğinde sökülebilen pleksi arka plaka/su bloğuna da sahip. Bu anlamda hibrit bir grafik kartı olan iGame GTX 1080 KUDAN, sunduğu bu esneklikle de beğeni topluyor.

Colorful iGame GTX 1080 KUDAN öncesinde Nisan ayında çıkan iGame GTX 980 Ti KUDAN grafik kartının ise 3 slot kaplayan bir yapıda olduğunu hatırlatalım. Öte yandan bu kartta su soğutma ve üçlü fan kurulumu bütünleşik olarak gelmekteydi.

Dev grafik kartı üzerinde özel bir OC (hız aşırtma) tuşuna da yer verilmiş. Bu tuş sayesinde ekran kartının farklı BIOS’ları arasında geçiş yapılabiliyor. Bu BIOS geçişi soğutma geçişleri veya Oyun oynama/hız aşırtma modları arasında geçişe olanak sağlayabiliyor.

Colorful iGame GTX 1080 KUDAN grafik kartının çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz herhangi bir bilgi verilmiş değil. Öte yandan beklentiler, grafik kartının bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında geleceği yönünde. Fiyatın ise pek de ucuz olacağını tahmin etmiyoruz.

:: Colorful iGame GTX 1080 KUDAN’ın soğutma yetenekleri sizce abartılı mı?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/colorful-igame-gtx-1080-kudan-ozellikleri-77292