6 inç boyutlu Alcatel A3 XL tanıtıldı

CES 2017’de büyük ekranlı telefon tanıtımları sürerken, bu ürün gamına bir model de Alcatel tarafından eklendi. Alcatel A3 XL modeli 6 inç boyutlu ekranı ve mütevazi özellikleri ile dikkat çekiyor. 

Alcatel A3 XL özellikleri

Alcatel A3 XL, öncelikli olarak 6 inç boyutlu ekranı ile dikkat çeken bir model. Bu boyuta sahip telefon modellerinde genel olarak üst düzey özelliklerle tanıtılsa da, A3 XL modeli bu geleneği bozacak gibi görünüyor.

6 inç boyutlu bu telefonda kullanılan ekran çözünürlüğü 1280 x 720 seviyesinde. Bu boyut için ilginç bir çözünürlük tercihi olmuş. İşlemci tarafında ise 1.1 GHz frekans hızına sahip, dört çekirdekli MediaTek MT8735B modeline yer verilmiş. 

Telefonun RAM miktarı 1 GB, dahili depolama alanı ise 8 GB olarak tercih edilmiş. MicroSD kart desteği de telefona 32 GB ilave alan eklemenizi sağlayacak.

Alcatel A3 XL modelinde arka kısımda 720p video kaydı yapabilen 8 Megapiksel çözünürlüklü kamera yer alırken, ön tarafta ise 5 Megapiksel çözünürlüklü bir kamera kullanılmış. A3 XL modelinde 3000 mAh kapasiteli batarya ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi yer alıyor.

Telefonun özelliklerine bakıldığında giriş seviyesinde, uygun fiyatlı ve büyük ekranlı model arayanlara hitap edeceğini söyleyebiliriz. Alcatel A3 XL modelinin piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise açıklanmadı.

:: Alcatel A3 XL modelini beğendiniz mi?

 

 

 

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/alcatel-a3-xl-ozellikleri-78340