ABD başkanına Android yasağı!

ABD‘nin çiçeği burnunda başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da görevine başlamadan önce güvenli cihaz için Android telefonunu bıraktı.

Apple ABD’de üretime mi başlıyor?

Yeni başkan Trump’ın Apple’dan üretimini ABD’ye kaydırmasını istemesinin ardından Tim Cook,…

Eskiden Blackberry kullanılıyordu

Obama, 2009 yılında Başkan seçildiğinde Blackberry akıllı telefonları kabul gören bir seçenekti. Elbette cihazın bazı özellikleri sınırlanıyordu. Yıllar geçtikçe Amerika başkanının kullandığı cihaz da değişti.

Şu sıralar güvenli cihaz olarak, markası şimdiye kadar belirtilmeyen bir akıllı telefon kullanılıyor. Elbette bu telefonunun birilerini arama, uygulama yükleme, müzik dinleme ve fotoğraf çekme özellikleri bulunmuyor.

The Associated Press‘in açıkladığı üzere bu güvenli cihazın bir iPhone olduğu ortaya çıktı. Belli bir kişi listesine göre arama yapabilen, mesaj atabilen ve e-posta yollayabilen iPhone yine de sınırlı olarak kullanılabiliyor.

Cihaza tek giriş imkanı ise başkanlık hesabıyla oluyor. İletişimin, ABD Başkanı için bile böylesine sınırlandırılmasının en büyük sebebi, olası bir hack durumunda ülkenin bütün güvenliğini tehdit edecek sırlara ulaşılabilecek olması.

:: Amerika başkanının iletişiminin sınırlandırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net