AirPods, kulaklık pazarını ele geçiriyor!

Apple tarafından Aralık ayı içerisinde satışa sunulan AirPods kulaklıkların, kablosuz kulaklık pazarını bir anda alt üst ettiği ortaya çıktı. İşte, güncel bir araştırmanın ortaya koymuş olduğu sonuçlar.

Apple AirPods kutusundan çıkıyor!

Apple’ın iPhone 7 ile tanıtılan ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan kablosuz kulaklığı Apple…

AirPods, kablosuz kulaklık pazarının dörtte birine sahip!

Slice Intelligent adlı araştırma şirketinin, 353 bin 926 ABD vatandaşı ve çevrimiçi alışveriş yapan kişi üzerinden yaptığı araştırma sonucunda paylaştığı son verilere göre, Aralık ayında ABD’de satılan kulaklıklardan elde edilen gelirlerin yüzde 75’inin kablosuz olan modellerden geldiği ve bu rakamın Aralık 2015’e göre yüzde 50 artış gösterdiği ifade ediliyor.

Bu önemli artışta önemli bir role sahip olan kablosuz kulaklığın ise Apple AirPods olduğunun altı çizilmekte. 13 Aralık tarihinde satışa sunulan Apple kablosuz kulaklıkların, kablosuz kulaklık pazarındaki çevrimiçi gelirlerin yüzde 26’lık kısmını ele geçirdiği belirtiliyor.

Yine Apple’ın sahibi olduğu Beats’in, Aralık 2015 ile 13 Aralık 2016 tarihleri arasında yüzde 24.1 ile zirvenin sahibi olduğu ancak AirPods’un gelişi ile bu payın yüzde 15.4’lere gerilediği vurgulanıyor.

Tüm bu tabloyu gözden geçirdiğimizde ise Apple’ın Beats ve AirPods ile kablosuz kulaklık pazarının yaklaşık yüzde 40’ına hakim olduğunu görüyoruz.

Tim Cook: AirPods yok satıyor!

Apple CEO’su Tim Cook, New York Borsası’na yaptığı ziyaret sırasında, AirPods satışları ile…

Apple henüz AirPods satışlarıyla ilgili resmî rakamları açıklamış değil ancak şirketin CEO’su Tim Cook’un, kablosuz kulaklıkların yok sattığını açıklaması işlerin oldukça iyi gittiğini gösteriyor.

:: Apple AirPods kablosuz kulaklık satın aldınız mı?

SDN – ShiftDelete.Net