Alcatel Idol 4 : Uzun Kullanım Testi

Alcatel Idol 4, satışa sunulduktan sonra detaylı bir şekilde ürünü incelemiştik. İnceleme videomuza aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Alcatel Idol 4 inceleme

Alcatel Idol 4 video incelemesi ile karşınızdayız. Uygun fiyatı, şık tasarımı ve VR gözlük ile…

Bu videomuzda ise bir süre kullandığımız Alcatel Idol 4 hakkında düşünelerimizi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

Alcatel Idol 4 özellikleri

Qualcomm‘un Snapdragon 617 işlemcisinden gücünü alacak olan Alcatel Idol 4, 3 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve hafıza kartı gibi donanım özellikleriyle geliyor.

5.2 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde LTPS IPS ekran ile gelen Alcatel Idol 4, kamera tarafında da iddialı. f/2.0 diyafram değerine sahip 13 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde ve LED flaşla desteklenen ön kamera eşlik ediyor.

2 tane 3.6W  hoparlöre sahip olan telefon, tasarımdaki ince düşünce ile sesi tüm yönlere aktarabiliyor. Arayüzde yapılan bir eklenti ise telefonu ne şekilde tutarsanız tutun, konuşma sırasında sesin daima üstte kalan hoparlörde duyulmasına imkan sağlamakta. 

X8 LTE modem, Bluetooth 4.2 ve Wifi 802.11AC desteği gibi güncel bağlantıları destekleyen IDOL 4, ayrıca HiFi ses kalitesiyle de dikkat çekiyor. Cihazın üzerinde 2 tane 3.7 watt gücünde hoparlör bulunuyor. Alcatel Idol 4’ün bataryası ise 2610 mAh.

Alcatel Idol 4 dikkat çeken özellikleri

Bu videomuzda Alcatel Idol 4 modelinin dikkat çeken bazı özelliklerini sizlere anlatıyoruz. Bu…

Neden Uzun Kullanım Testi (UKT) yapıyoruz?

Bir telefon ilk çıktığında sorunsuz gibi gözükse de, 2 – 3 aylık bir kullanımın ardından yaşattığı deneyimleri de paylaşmamız gerekiyor. 

Diğer tüm UKT videolarımızı görüntülemek için buraya tıklayınız

Örnek vermek gerekirse belli bir kullanım süresi sonunda arayüzde başlayan kasmalar, kasada olan deformeler, ortaya çıkan çeşitli hatalar ve bize sunduğu genel deneyim, bu video serimizin temel odak noktası.

Alcatel Idol 4: Uzun Kullanım Testi

Alcatel Idol 4 uzun kullanım deneyimimiz bu videoda. İyi seyirler… 

:: Alcatel Idol 4 hakkında deneyimlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

SDN – ShiftDelete.Net