Alman mahkemeleri Zuckerberg’ün peşinde

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile diğer yöneticileri yakında Almanya’ya hatta Avrupa’ya giriş imkanını kaybedebilir.

Alman mahkemeleri nefret söylemi konusunda Avrupa Birliği yasaları gereğince uygulanması gereken tedbirleri almadıkları için Facebook yöneticilerinin sorumlu olduklarını vurgulayarak soruşturma açılmasını istedi.

Tüm Facebook yöneticileri topun ağzında

Suçlamalarda Zuckerberg’ün ve diğer yöneticilerin ismi özellikle vurgulanıyor ve soruşturmaya konu olan 438 Facebook paylaşımı da listeleniyor.

Bu paylaşımlarda Yahudi düşmanlığı, Neo-nazi söylemleri gibi ırkçı yaklaşımlar ve nefret söylemleri yer alıyor.

Avrupa ve Almanya’daki yasalar bu tür paylaşımların, 24 saat içinde sosyal medya servislerinden silinmesi gerektiğini söylüyor.

Facebook ise bu paylaşımları düzenli olarak tarayan ve silen mekanizmaları olduğunu vurguluyor ancak bazan gözden kaçan veya bulunması zaman alan paylaşımlar olabileceğini, bunların da şikayetle silindiğini ifade ediyor.

Troll meselesine kraliyet ailesi el attı!

İngiltere prensi internetteki troll meselesinin nasıl çözülebileceğini konuşmak üzere toplantı…

Facebook, Almanya’da kendisine karşı dile getirilen suçlamalar için daha önce bir Alman hukuk firması ile anlaşmış ve Almanya’nın tüm isteklerini yerine getirmeye hazır olduğunu bildirmişti.

:: Sizce Zuckerberg için Almanya’da bir ceza çıkar mı?

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/alman-mahkemeleri-zuckerbergun-pesinde-76691