AMD Radeon RX 490 ortaya çıktı

Ekran kartı dünyasının önemli üreticilerinden AMD, Radeon RX 400 serisinin en güçlü modeli olma özelliği taşıyan AMD Radeon RX 490 modelini yakın bir zaman içinde satışa sunabilir. 

AMD Radeon RX 490 ne zaman satışa çıkacak?

Ortaya çıkan bu listemeye göre AMD Radeon RX 490 ekran kartı 2016 yılının 2. yarısında satışa çıkacak. Bu da RX 490 ekran kartının Aralık ayı içinde satışa çıkacağını işaret ediyor. 

AMD Vega 10 mimarili ilk kart çıkıyor

AMD tarafından sunulması heyecanla beklenilen Vega 10 mimarisi tabanlı ilk grafik kartının çıkışı…

AMD’nin Radeon RX 400 serisinin en hızlı kartı olması beklenen RX 490 modelinin, 4K çözünürlük desteği sunması ve VR içerikler için gereken sistem gereksinimlerini de efektif bir şekilde karşılaması bekleniyor. AMD Radeon RX 490 ekran kartının Vega veya Polaris GPU mimarilerinden hangisine sahip olacağı netleşmedi fakat büyük bir ihtimalle Vega mimarisi ile hazırlanması bekleniyor. 

Ortaya çıkan görsel AMD Radeon RX 490 ekran kartında Crossfire desteği olacağını gösterse de ekran kartının tek mi yoksa çift işlemcili olup olmadığına yanıt vermiyor. 

AMD bu konuda resmi bir açıklama yapmamış olsa da, RX 490 ekran kartının, 13 Aralık tarihinde yeni nesil ZEN işlemcilerinin tanıtılacağı etkinlik kapsamında duyurulması bekleniyor. 

:: AMD Radeon RX 490 grafik kartına terfi etmeyi düşünüyor musunuz?

 

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/amd-radeon-rx-490-ortaya-cikti-77405