AMD Ryzen çarpan kilitsiz geliyor

AMD Ryzen işlemcisi ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Sunduğu performans ile Intel Core i7 serisi işlemcilere ciddi bir rakip olan Ryzen’da overclock için büyük bir avantaj var.

AMD Ryzen çarpan kilitsiz geliyor!

Overclock tutkunları için “çarpan kilitsiz” başlığı oldukça önemli bir detay. Kısa bir süre önce tanıtılan AMD Ryzen işlemcisi, sunduğu Teknolojilere ek olarak, overclock konusunda da kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. 

AMD Ryzen özellikleri

AMD’nin uzun süredir merakla beklen ZEN platformuyla duyurduğu yeni nesil işlemcisi tanıtıldı….

AMD Ryzen işlemcisinin overclock tutkunları için sunacağı “çarpan kilitsiz” olma özelliği önemli bir konu ancak bu noktada bir detay yer alıyor. Ryzen işlemcisi belirli anakart modellerinde bu desteği sunacak. 

AMD Ryzen 5.0 GHz’e ulaştı

AMD Ryzen işlemcisi sunduğu performans ile Core i7 işlemcilere kafa tutuyor. Stok hızlarla bu…

AMD Ryzen işlemcileri, X370, X300 ve B350 çipşetli anakartlarda overclock desteğiyle kullanılabilecek. AMD X370 çipseti üst düzey modellerde yer alacak. X300 ise normal düzeyde ve küçük kasa modellerine hitap edecek. 

Crossfire ve SLI gibi çoklu ekran kartı kullanımlarının ise sadece X370 çipsetinde kullanılabileceği belirtiliyor. Bu noktada sadece üst sınıf çipşetlerde olması ise bütçelendirme konusunda mantıklı bir hamle. Orta ve düşük sistemler için SLI veya Crossfire gibi kullanılma ihtimali düşük teknolojilerin varlığı, anakart fiyatlarını etkileyeceğinden, bu teknolojilere yer verilmeyecek.

:: AMD Ryzen işlemcisini beğendiniz mi? Sizce fiyatı ne olur?

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/amd-ryzen-carpan-kilitsiz-geliyor-78415