Android otomobil teknolojisi için dev iş birliği

Google ve Fiat Chrysler (FCA), açık kaynaklı bir platform olan Android’i kullanarak otomobil içi dokunmatik ekranlara yeni bir boyut kazandırmak hedefinde. İşte, Uconnect sistemi hakkında sunulan ilk bilgiler.

Tesla kazayı önceden gördü

Hollanda’da bir Tesla otomobili otoyolda ilerlerken öyle bir şey yaptı ki! Otonom otomobillerin…

Android tabanlı Uconnect için çalışılıyor

Google ve Fiat Chrysler (FCA), iş birlikleri sonucunda oluşturdukları Android tabanlı 8.4 inç Uconnect konsept sistemini duyurdu. Tam teşekküllü Android 7.0 Nougat üzerine kurulu olan sistem kendi arayüzünü kullanırken, Android temelleriyle kusursuz entegrasyonu sayesinde çekirdek Google servislerinden de faydalanılmasına olanak sağlıyor.

Örnek olarak, sistemin Google Asistan ve Google Haritalar uygulamalarıyla uyumunu ve Spotify gibi üçüncü taraf uygulamalarını verebiliriz. Uconnect’in açık kaynaklı platformdan ve onun ekosisteminden sonuna kadar faydalanacağı ortada.

İlk olarak 5-8 Ocak tarihlerindeki Consumer Electronics Show 2017 (CES) etkinliğinde bir Chrysler 300 sedan otomobil ile gösterileceği belirtilen UConnect deneyiminin tüm otomobiller için ne zaman sunulacağı konusundaysa henüz herhangi bir bilgi verilmiş değil. Bu konuda bilgilendirme ise belki de etkinlikteki gösterimde paylaşılacaktır.

CES 2017 heyecanı ShiftDelete.Net’te

ShiftDelete.Net ekibi olarak, dünyadaki teknoloji fuarlarını yerinde takip etmeye devam ediyoruz….

ShiftDelete.Net olarak, CES 2017 etkinliğinden tüm gelişmelerle karşınızda olacağız. Bizi takip etmeyi unutmayın!

:: Yeni nesil otomobil içi dokunmatik ekran sistemlerinden beklentileriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/android-otomobil-teknolojisi-icin-dev-is-birligi-78216