Android Wear 2.0 ne zaman çıkacak?

Google, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında düzenlenen I/O 2016 etkinliğinde, bağımsız uygulama ve küçük klavye desteği ile dikkat çeken Android Wear 2.0‘ı duyurdu. 

Casio’dan Android Wear 2.0’lı akıllı saat

Ünlü saat üreticisi Casio, Android Wear 2.0 işletim sistemini kullanan ilk akıllı saatlerden…

Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenilen Android Wear 2.0, geliştirici önizleme sürümünde ortaya çıkan hatalar nedeniyle, tekrar gözden geçirilmek üzere 2017 yılının ilk aylarına ertelendi.

Android Wear 2.0, Şubat ayında yayınlanacak!

Uygulama geliştiricilere bir e-posta gönderen Google, Android Wear 2.0’ın birkaç hafta içinde (Şubat ayının başlarında) yayınlanacağını belirtirken, yeni özelliklerden faydalanabilmeleri için geliştiricilerin uygulamalarını güncellemesi gerektiğini vurguladı.

Android Wear ürün geliştirme müdürü Jeff Chang, geçtiğimiz ay Google tarafından 2017 yılının ilk çeyreğinde Android Wear 2.0 ile çalışan iki yeni akıllı saat duyurulacağını ve bunların yeni işletim sistemini kullanan ilk saatler olacağını açıklamıştı.

Android Wear 2.0 ile gelen yenilikler neler?

Kullanım kolaylığına odaklanan ve uygulamalar arasında daha sıkı bir entegrasyon sağlayan Android Wear 2.0, saat arayüzünde diğer uygulamalara ait bildirimleri görüntüleme imkanı sunuyor.

Android Wear 2.0 Duyuruldu

Google I/O 2016 etkinliğinde bağımsız uygulama desteği ve küçük klavye ile gelen Android Wear 2.0…

Akıllı cevaplar, el yazısı ve küçük klavye üçlüsü sayesinde akıllı saatiniz ile yazı yazmayı kolaylaştıracak olan Wear 2.0, görsel anlamda yapılan değişikliklerin yanı sıra performans konusunda da ciddi iyileştirmeler ile birlikte geliyor.

:: Sizce, Android Wear 2.0 ile akıllı saatler daha kullanışlı hale gelir mi?

SDN – ShiftDelete.Net