AOC en kavisli oyuncu monitörünü duyurdu!

AOC, 35 inç ekran boyutuna sahip AGON serisi kavisli Oyuncu monitörünün duyurusunu gerçekleştirdi. Ciddi anlamda kavisli bir profile sahip olduğunun altı çizilen AOC AGON AG352QCX oyuncu monitörü neler mi sunuyor?

Samsung kavisli oyuncu monitörlerini duyurdu

Samsung oyuncu odaklı üst seviye kavisli monitörü CFG70 modeli ile iddialı geliyor. Quantum Dot…

AOC AGON AG352QCX teknik özellikleri

Daha önce belirttiğimiz gibi 35 inç panele sahip olan AOC AGON AG352QCX, 21:9 formatında ve 2560×1080 piksel çözünürlüğe sahip. Griden griye 4ms tepki süresi sunulan oyuncu montörünün görüş açısıysa 178/178 derece ve sRGB renk gamına tam uyumlu. Tazeleme oranı olarak ise 200Hz değeri veriliyor. Kavis anlamında da AOC oldukça iddialı ve monitöründe 2000 milimetrelik bir yarıçap sunuyor.

AOC AGON AG352QCX’yi oldukça şık gösteren bir özelliği de üzerinde çok renkli LED aydınlatmalara yer verilmesi. Monitörün arka ve altı kısmına yerleştirilen bu LED’lerde kırmızı, yeşil ve mavi renk seçenekleri sunuluyor. Ayrıca bu ışıkları güçlü, orta ve düşük seviyelerde ayarlayabiliyor ya da tamamen kapatabiliyorsunuz.

Adaptive Sync ve FreeSync Teknolojileriyle uyumlu olan AOC AGON AG352QCX, 30Hz ile 200Hz arasında otomatik olarak tazeleme oranını ayarlayabiliyor. Düşük giriş birimi gecikmesi modu da olan monitörün bu özelliği, tüm hareketlerinizin en hızlı şekilde ekrana yansıtılmasında etkin rol oynuyor. AOC Shadow Control adlı teknolojiyse ekrandaki karanlık alanların önüne geçecek oyuncu odaklı kontrast derecesi profilleri sunuyor.

Oyuncuların göz sağlığını da düşünen AOC, monitörüne Flicker-Free ve Düşük Mavi Işık teknolojilerini dahil etmeyi ihmal etmemiş. Bu sayede uzun oyun oturumları gözlerinizi daha az rahatsız edecek. Monitörün standı da kendinize göre ayarlamanız için oldukça fazla hareket sağlıyor.

AOC oyuncu monitörünün portları arasındaysa şunlar bulunuyor: VGA, DVI Dual Link, HDMI 2.0, DisplayPort 1.2ad, iki adet USB 3.0, ses girişi ve çıkışı ile mikrofon girişi ve çıkışı. Üründe 5W stereo hoparlörlerle ek hoparlör ihtiyacı da ortadan kaldırılmış. Tabii ki bu hoparlörler çoğu oyuncuyu tatmin etmeyebilir.

AOC AGON AG352QCX çıkış tarihi ve fiyatı

AOC AGON AG352QCX oyuncu monitörünün Aralık ayı içerisinde Avrupa’da piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Ürünün fiyatıysa 870 dolar civarında olacak.

:: Oyuncu monitörü olarak AOC AGON AG352QCX’yi tercih eder misiniz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/aoc-agon-ag352qcx-ozellikleri-ve-fiyati-76755