Apple, AirPods’ları kaybetmenizi mi istiyor?

Apple tarafından geçtiğimiz ay içerisinde satışa sunulan AirPods kulaklık seti, daha piyasaya çıkmadan kaybolacağı endişesiyle oldukça tartışılmıştı. Bu konuda kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Finder for AirPods adlı uygulama ise App Store’dan bir anda kayboldu.

Apple AirPods kutusundan çıkıyor!

Apple’ın iPhone 7 ile tanıtılan ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan kablosuz kulaklığı Apple…

AirPods kulaklığınızın üzerine titreyin!

Eğer bir Apple AirPods kablosuz kulaklık seri aldıysanız ona gerçekten gözünüz gibi bakmanızı…

Apple, Finder for AirPods uygulamasını App Store’dan kaldırdı!

Geçtiğimiz hafta Finder for AirPods adıyla App Store’a giriş yapan ücretli bir uygulama, kulaklığınızı nerede bıraktığınız konusunda size yardımcı olma niyetini taşıyordu. Öte yandan Apple bu uygulamayı hiçbir resmi açıklama yapmadan uygulama mağazasından kaldırma gibi dikkat çekici bir hamle gerçekleştirmiş durumda. Haliyle bu durum akıllara, Apple’ın kullanıcıları kulaklıklarını kaybettiğinde servise mi yönlendirmek istediği sorusunu akıllara getirdi.

Finder for AirPods uygulaması, AirPods’un Bluetooth sinyallerini takip ederek, sinyalin gücüne göre kullanıcılara kulaklıklarına ne kadar yakın olduklarını gösteriyordu. Tabii ki bu kadar küçük nesneler için sunulan bu yöntem oldukça tutarsız ancak en azından başka hiçbir araç yokken iş görür nitelikte. Apple’ın ise bu tutarsızlığı problem olarak görmüş olabileceği ifade ediliyor.

Bu durumda AirPods sahibiyseniz onlara gözünüz gibi bakmaya devam edin yoksa servis ücretleri canınızı yakabilir. Bakalım Apple konuyla ilgili resmi bir açıklama yapacak mı?

:: Apple AirPods kulaklıklarınızı şimdiye kadar hiç kaybettiniz mi?

SDN – ShiftDelete.Net