Apple Nokia’ya Resti Çekti

Nokia, bir kaç gün önce Apple’ın 32 farklı patentini ihlal ettiği gerekçesi ile Apple’a dava açmıştı. Apple, bu patent anlaşmazlığını takiben, Withings ürün grubunun online mağazalarındaki satışını durdurdu.

Nokia, bu yılın başında, Withings ürün grubunu yaklaşık 192 milyon dolara satın almış ve akıllı ürün yelpazesine entegre etmişti.

Apple’ın Silahı Apple Store

Apple’ın kullandığı taktik pek de yabancı değil. Apple, Beats’i satın aldığında Bose firmasının Beats’e patent ihlali davası açması ve Ekim 2014’teki NFL Oyuncusunun anlaşmalı Bose kulaklık yerine Beats kulaklık takması nedeniyle Apple ve Bose arasındaki ipler gerilmişti.

Apple, Bose ürünlerini mağazalarından kaldırmıştı. Anlaşmazlıklar çözülünce Bose ürünleri tekrar Apple mağazalarına dönmüştü.

Nokia ve Apple Patent Kavgasına Girdi

Telefon üretme işine geri dönen Nokia ayrıca elinde buldundurduğu sayısız patentten de para…

Apple Perakende Satış Mağazaları ve Online Mağaza, çevrimiçi Teknoloji satışlarının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Böyle bir silaha sahip olması Apple’ın bu tür müzakerelerde güçlü bir pazarlık aracı olarak kullanabileceğini hissettiriyor.

HomeKit’i destekleyen Withings ürünlerinin bir çok kişi için faydalı ürünler. Pek çok mağazada satışı devam ediyor. Umarız Apple ile sorunlar kısa sürse çözülür ve ürünler tekrar Apple mağazalarına dönerler.

Apple, Withings uygulamalarını henüz App Store’dan kaldırmadı. Bu uygulamalara ihtiyacınız varsa bir an önce iOS cihazlarınıza indirmenizi tavsiye ediyoruz.

:: Patent ihlalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/apple-nokiaya-resti-cekti-77995