Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı!

Apple’ın artırılmış gerçeklik konusunda çalışmaları olduğu bir süredir gündemi meşgul etmekteydi. Fakat bu çalışmayı hangi şirket yada şirketlerle birlikte yürüttüğü bilinmiyordu. Blog yazarı Scoble’ye göre, Zeiss’in istihdam ettiği bir şirket, geçen hafta Las Vegas’taki CES 2017’de gerçekleşen görüşmede iki şirket arasındaki ortaklığı doğruladı.

Apple artırılmış gerçekliğe odaklandı

Artırılmış gerçeklik teknolojisini geliştirme çabaları çerçevesinde Apple tarafından otomobil…

2017’de artırılmış gerçeklik gözlükleri gelebilir

Scoble, Zeiss’in, artıtlmış gerçeklik ürününü sergilemeden önce CES’in artırılmış gerçeklik bölümünde Zeiss çalışanları bir süre sohbet etti. Sohbet sırasında Zeiss çalışanlarından biri Apple ve Carl Zeiss AG‘nin bu yıl açıklanacak artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Scoble’ın verdiği bilgilerinin ne kadar güvenilir olduğu belli değil, ancak Apple’ın kablosuz olarak iPhone’a bağlanarak görüntüleri ve diğer bilgileri kullanıcıya gösterecek bir dizi akıllı gözlük üzerinde çalıştığı önceden beri bilinmekte. Apple’ın, bu konuda geliştirme ile ilgili çalışmalarının prototip hazırlama aşamasında olduğu ve bununla ilgili tedarikçilerle iletişime geçtiği gelen bilgiler arasında.

Scoble, gözlüklerin 2017‘de satışa sunulacağını iddia ediyor. Fakat önceki bilgiler 2018 yılına işaret ediyordu. Apple’ın, AR / VR Teknolojilerin gelecekteki ürünlere nasıl eklenebileceğini araştıran bir ekibi mevcut.Tim Cook, geçtiğimiz yıllarda Apple’ın artırılmış gerçekliğe derin bir ilgi duyduğunu bir kaç kez söylemişti.

:: Apple’ın artırılmış gerçeklik çalışmalarını destekliyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net