Asus, 2017 yılı satış hedeflerini açıkladı!

Akıllı telefon pazarında Zenfone serisi ile tanınan ve kullanıcıların beğenisini kazanan Asus, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2017 etkinliğinde kullanıcılara bir sürpriz yaparak iki yeni akıllı telefon modelini duyurdu. 

Karşınızda 8 GB RAM’li Asus ZenFone AR!

Asus, CES 2017 etkinliği kapsamında hem sanal hem de arttırılmış gerçeklik desteğine sahip olan,…

Asus, hem sanal hem de arttırılmış gerçeklik desteğine sahip olan 8 GB RAM’li Zenfone AR modelinin yanı sıra devasa bataryası ve üst seviye kamerası ile dikkat çeken Zenfone 3 Zoom modeli ile bu yıl akıllı telefon pazarına oldukça hızlı bir giriş yaptı.

Bunların yanı sıra yıl içerisinde birçok yeni akıllı telefon modelini duyuracak olan firmanın, geçtiğimiz yıla oranla hedeflerini iki kat artırdığı öğrenildi.

Asus, 2017 yılında hedefini iki katına çıkardı!

Apple Daily ile röportaj yapan Asus CEO’su Jerry Shen, şirketin bu yıl mobil pazarda büyük bir sıçrayış yaşamak istediğini belirtiyor.

2016 yılında 20 milyondan fazla akıllı telefon satışa yapan firma, 2017 hedeflerini 35 – 40 milyon seviyesine çıkarmış durumda.

Asus, bu yıl 40 milyon seviyesinde bir akıllı telefon satışı yapabilirse, satışlarını iki katına çıkararak oldukça büyük bir başarıya imza atmış olacak.

2017 yılının başında olduğumuz için, firmanın bu hedefini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği konusunda tahmin yapma şansımız yok.

Asus’un 40 milyonluk satış hedefine ulaşabilmesi için Zenfone AR ve Zenfone 3 Zoom‘un yanı sıra, ikinci çeyrekte tanıtımı gerçekleştirilecek olan Zenfone 4 ailesinden umutlu olduğunu unutmamak gerekiyor.

:: Sizce Asus, hedeflediği gibi 40 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirebilir mi?

SDN – ShiftDelete.Net