ASUS ZenBook Flip UX360UA inceleme

ASUS ZenBook Flip UX360UA inceleme videomuz ile ASUS’un yeni nesil ultrabook modeline detaylı bir bakış atıyoruz. Firmanın ZenBook ailesine mensup bu ürün, 360 derece ekran hareketi sayesinde hem tablet hem de notebook olabiliyor. ASUS ZenBook Flip UX360UA bakalım diğer ultrabook modellerine göre bize farklı neler sunabiliyor?

ASUS ZenBook Flip UX360UA özellikleri ve fiyatı

13.9 mm ile son derece ince bir ultrabook modeli olan UX360UA, öncelikli olarak tarzı ile ön plana çıkıyor. 321 x 219 mm en boy ölçüsüne sahip olan ultrabook ekranını tamamen ters çevirmenize olanak sağlıyor. Sağlam menteşeler ile korunan UX360UA, 180 dereceyi geçtiğinizde klavyeyi tamamen iptal ediyor ve böylece tablet modunda hiçbir şekilde klavye sorunu yaşamıyorsunuz.

13.3 inç, LED backlit QHD+ ekrana sahip olan ultrabook, 3200×1800 çözünürlük değerine sahip. Tamamen dokunmatik yüzeye sahip olan ekran, bugüne kadar gördüğümüz en iyi dokunmatik panele sahip diyebiliriz. Özellikle çalışırken, sizi hızlandıran dokunmatik ekran, tablet modunun da keyifli olmasını sağlıyor.

Donanım kısmındaysa bizi güçlü özelliklerin beklediğini söyleyebiliriz. İnceleme için bize gelen UX360UA, Intel Core i7 6500U kullanıyor ve işlemci çekirdekleri 2.5 Ghz saat hızı ile çalışıyor. Bellek kısmında ise bizi 8 GB SD RAM karşılıyor. Intel Graphics 520 kullanan ultrabook, basit seviyede Oyun oynamanıza da imkan sunuyor. 

Depolama kısmında bizim inceleme versiyonumuz 512 GB SSD‘ye sahip ama notebook’u alırken size farklı seçenekler de sunuluyor. 

UX360UA‘yı bir iş bilgisayarı olarak düşündüğümüz için arka aydınlatmalı çiklet klavyesi gerçekten de yazı performansınıza olumlu katkıda bulunuyor. Aralıkları geniş bu klavye hem rahat hem de tuşların basma hissiyatı son derece tatmin edici. 

Touchpad verimli sayılır ama Windows PC’ler halen bu konuda MacBook‘ların fersah fersah gerisindeler. Standart fare hareketlerini son derece rahat yapabiliyorsunuz ama gerekli çekme ve taşıma hareketlerinde zorlanmaya başlıyorsunuz. İşin sonunda dayanamayıp fare ile kullanmaya başlamanız olası. Eğer fare ile kullanıma geçerseniz, ekrandaki dokunmatik panel de sizin için ölü hale geliyor. Eğer ASUS biraz daha Touchpad üzerinde biraz daha eğilseymiş, ortaya son derece sağlam bir Touchpad, dokunmatik panel kullanımı çıkabilirmiş. Çünkü iki özellik siz çalışırken birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar.

Son olarak ASUS ZenBook Flip UX360UA size 12 saat batarya ömrü vaat ediyor ama biz bu süreyi hiçbir çalışma koşulunda alamadık. Cihazın satış fiyatı ise seçtiğiniz özelliklere göre 3.400 ile 3.800 TL arasında değişiyor.

ASUS ZenBook Flip UX360UA inceleme

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi inceleme videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

ASUS ZenBook Flip UX360UA artıları

– 2 in 1 ultrabook olarak son derece verimli

– Kaliteli malzeme, iyi tasarım

– Dokunmatik panel son derece güzel işliyor

ASUS ZenBook Flip UX360UA

–  Pil ömrü vaat edilenin çok altında

– Touchpad bir noktada yetersiz gelebilir

:: Cihazı beğendiniz mi? Sizin fikriniz nedir?

SDN – ShiftDelete.Net

ShiftDelete.Net Değerlendirmesi Ürün ASUS ZenBook Flip UX360UA İnceleyen Emin Çıtak Puan 8.00 / 10