BlackBerry Mercury görselleri sızdı

BlackBerry ve TCL, Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek olan Consumer Electronics Show (CES)’da yepyeni akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikte tanıtılması beklenilen modellerden birisi olan BlackBerry Mercury’e ait görseller ise sızdırılmış durumda.

Blackberry de o topa girdi

Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry, telefonlardan umduğunu bulamayınca şimdi başka bir alada…

Fiziksel QWERTY tuşları ile BlackBerry Mercury geliyor

Fiziksel QWERTY klavyeli BlackBerry Passport’un kırpılmış bir versiyonu olarak görülen BlackBerry Mercury’nin 4.5 inç çift taraflı kavisli kenarlara sahip bir ekrana sahip olması dikkat çekiyor.

BlackBerry Mercury akıllı telefonun gücünü dört çekirdekli işlemci ve Adreno 530 GPU’ya sahip Qualcomm Snapdragon 821 çipsetinden alacağı söyleniyor. Cihazın şarjının tek bir şarjla en az iki gün gitmesi içinse büyük bir bataryaya sahip olacağı da beklentiler arasında.

Cihazın boşluk tuşunda bütünleşik durumdaki bir parmak izi okuyucunun yer alacağı da görselde açıkça gözüküyor. Bu anlamda BlackBerry Mercury’nin biyometrik okuyucuya sahip ilk BlackBerry cihazı olacağının da altını çizmek gerekiyor.

Apple ve Samsung gibi rakiplerinin karşısında tutunamayan ve yazılım ile servislere odaklanan BlackBerry bakalım bu modeliyle istediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi?

:: QWERTY klavyeli bir akıllı telefona ihtiyaç duyuyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/blackberry-mercury-gorselleri-sizdi-77975