Çok iyi oldukları için ban yiyen oyuncular!

Bazı çok iyi Battlefield 1 Oyuncularının başı, yapımın anti hile modülü ile dertte. Bu  oyuncular hile yaptıkları gerekçesi ile Battlefield 1’den banlandı. Suçları: Çok iyi olmak.

Battlefield 1 oyuncuları zor durumda!

Büyük bir çıkış yapan ve milyonlarca oyuncuya kısa sürede ulaşan Battlefield 1, zor günler…

FairFight iyi oyuncular karşısında çaresiz kaldı

Hile yazılımlarını saptamak ve hile kullanan oyuncuları bildirmek gibi görevlerle ön plana çıkan FairFight, Battlefield 3’ten beri EA’ye gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

Oyuncuların performanslarını, istatistiklerini ortalamalar ile karşılaştıran ve sürekli olarak hesapları kontrol eden FairFight, uygunsuz bir durum gördüğünde oyuncuyu yapımdan uzaklaştırabiliyor. Fakat, sistemin en büyük açığı, gerçekten çok iyi oyuncular ile karşılaştığında ortaya çıkıyor.

Not: Eğer video baştan başlıyorsa, lütfen videoyu 17. dakikadan itibaren izleyin

Dünyanın en iyi Battlefield 1 oyuncuları ban kullandığı iddia edilerek şu sıralar oyundan atılıyorlar. 

FairFight’ın genel olarak iyi iş çıkarttığı için tercih edildiğini bilsek de kL-Spazmo oyun sırasında sunucudan atılarak süresiz ban yedi.

Üstelik tek örnek o değil. Dünya genelinde 4. olan Minidoracat, canlı yayın sırasında geçici ban yedi. SpartanHoplite ise 202-8 gittiği maçın ardından süresiz ban yedi.

EA şu sıralar anti hile adı altında dünyanın en iyi Battlefield 1 oyuncularını banlıyor. İşin sonu nereye varır, işte bu gerçekten de büyük bir soru.

:: Battlefield’ta ne kadar sık hileye rast geliyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net