DJI Mavic Pro Drone Türkiye’de satışa sunuldu

GoPro‘nun katlanabilir drone’u Karma‘yı tanıtmasının ardından tüm gözler DJI‘a çevrildi. Meraklılarının heyecanlı bekleyişine son veren e-ticaret platformu n11.com, DJI’ın 4K çekim yapabilen, katlanabilir pervanesinin yanı sıra hız ve ağırlıkta da GoPro Karma’dan avantajlı konumda olan Mavic Pro’yu satışa açtı.

Kolay kullanımı ve taşınabilirliğiyle ön plana çıkan DJI drone’lar, tek başına kumandası ile uçurulabildiği gibi aynı zamanda kumandasına takılan bir akıllı telefon üzerinden de kontrol edilebiliyor. Yaklaşık 7 kilometrelik kontrol mesafesine sahip katlanabilir kumanda, Full HD canlı görüntü aktarımı yapabiliyor.

Akıllı telefona aktarımı yapılan videolar, yeni nesil Phantom modellerinde olduğu gibi canlı olarak Facebook Live, Periscope ve YouTube üzerinde paylaşılabiliyor. Ayrıca üzerinde 28mm’lik odak uzunluğuna ve f/2,2 diyafram açıklığına sahip bir lens bulunduran DJI Mavic PRO farklı kare ve çözünürlük seçenekleriyle öne çıkıyor.

 

1/2.3 inçlik, 12,3 megapiksel çözünürlüğünde CMOS sensör barındıran drone’lar 4K video kaydı yapabiliyor. DJI Mavic PRO drone, n11.com’da 5.879,00 TL fiyatıyla satışa sunuluyor.