Dünyanın en yüksek kapasiteli flaş sürücüsü!

Kingston DataTraveler Ultimate GT, 1 TB ve 2 TB kapasite seçenekleriyle dünyanın en yüksek kapasiteli USB flaş sürücüsü olarak dikkatleri üzerine çekiyor. İşte, veri depolama canavarı USB flaş sürücünün detayları.

Kingston, 256 GB microSD kartını duyurdu

Kingston, 256 GB kapasiteli yeni microSD kartı microSDXC Class 10 UHS-I’yı duyurdu. Bu kart ile…

Kingston DataTraveler Ultimate GT teknik özellikleri

DataTraveler Ultimate GT, adında yer alan GT ifadesiyle “Terabayt Nesli”ni temsil ediyor. Cebinizde 70 saatlik 4K video taşımanıza olanak sağlayan yüksek kapasiteli flaş sürücü, USB 3.1 Gen 1 uyumluluğuna sahip. Bu sayede sürücü yüksek veri yazma ve okuma performansı sunabiliyor.

Tasarım anlamında da farkını ortaya koyan ürün, oldukça sağlam çinko alaşımlı metal bir gövdeye sahip ve darbelere karşı dayanıklı. Yüksek yönetilebilir form faktörüne sahip olan DataTraveler Ultimate GT, ilk olarak 2013 yılında sunulan 1 TB’lık sürücünün kapasitesini ikiye katlarken kullanıcıların yüksek boyutlardaki verileri kolayca yanında taşımasını sağlıyor.

Ürünün tüm özellikleri ise şu şekilde listeleniyor:

Kapasite: 1 TB, 2TB

Hız: USB 3.1 Gen 1

Ölçüler: 72 mm x 26.94 mm x 21 mm

Çalışma Sıcaklığı: -25°C to 60°C

Garanti: 5 Yıl

Uyumluluk: windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS 10.9.x ve üstü, Linux V.2.6.x ve üstü, Chrome OS

Kingston DataTraveler Ultimate GT çıkış tarihi

Kingston DataTraveler Ultimate GT, Şubat ayı içerisinde satışa sunulacak. USB flaş sürücülerin fiyat bilgileri ise henüz verilmiyor ancak tahmin edeceğiniz üzere hiç de ucuz olacağını sanmıyoruz.

:: 2 TB depolama kapasitesine sahip bir flaş sürücü almayı düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net