Dünyanın internet bağlantılı ilk klavyesi

Yüksek Teknolojili mekanik klavyelerin üreticisi olan Das Keyboard yeni klavyesi 5Q, dünyanın bulut bağlantılı ilk klavye olmasıyla dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Peki, Das Keyboard 5Q adlı ürünün sunduğu bağlantı kullanıcıların ne işine yarayacak?

Cherry MX sessiz anahtarları yaygınlaşıyor

Corsair Strafe oyuncu klavyesine özel kalan Cherry MX Silent Red ve Silent Black tuş…

Bulut bağlantılı ilk klavye Das Keyboard 5Q

Das Keyboard 5Q, klavye değil de adeta bir gösterge paneli gibi çalışabiliyor. İnternette yer alan bilgileri, kullanıcının tercih ettiği renklerle standart QWERTY diziliminde yanıp sönen tuşları üzerinden bildiren ürün bilgi akışından hiç kopmamanızı sağlıyor.

Özel yazılımı üzerinden Das Keyboard 5Q’nun istediğiniz tuşuna görev atayabiliyor, yanıp sönme hızını ve bu tuşa atanan işlevin aciliyetini renk değiştirerek göstermesini sağlamak mümkün. Ek olarak şirket sunduğu açık API sayesinde herkesin komut dizisi veya kısayollar hazırlayabilmesine de olanak sağlamış durumda.

Klavyede 100 milyon tuşlamaya dayanıklı ve 1.5mm aktivasyon noktasına sahip Gamma-Zulu RGB mekanik anahtarlara yer veriliyor.

Gelecek ay gerçekleştirilecek olan Consumer Electronics Show (CES)’te tanıtılacak olan Das Keyboard 5Q için ön siparişler 229 dolarlık fiyat etiketiyle açılmış durumda. Ürünü 2016 yılı başlarındaki Kickstarter projesi üzerinden kaçıranlar için kesinlikle harika bir fırsat.

:: Das Keyboard 5Q mekanik klavye almak ister misiniz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/dunyanin-internet-baglantili-ilk-klavyesi-78077