Efsane mesajlaşma uygulaması dönüyor

BlackBerry telefonlarının dünyanın bir numarası olduğu yıllarda, herkesin BlackBerry telefonlarını öve öve bitiremediği, BlackBerry’si olmayanlara acıyarak baktıkları yıllarda, efsanevi bir mesajlaşma uygulaması vardı: BlackBerry Messenger. Nam-ı diğer, BBM.

Ancak iPhone ve Android telefonlarla beraber, BBM de tarihin tozlu sayfalarında yavaş yavaş kayboldu ve sonunda unutulup gitti.

Efsanevi BBM geri dönüyor

BlackBerry ise eski güzel günlerine dönmek için taklalar atıp dururken, BBM’i de unutmadı ve bu eski efsaneyi hayata geri döndürmek için şimdi farklı bir deneme yapacak.

Kanadalı şirket, BBM’i Samsung telefonlarla beraber giderek popülerleşen bir işletim sistemi olan Tizen OS’a hazırlıyor.

Blackberry’nin geleceği nasıl olacak?

Blackberry CEO’su John Chen, şirketin gelecek stratejilerini nasıl bir politika çerçevesinde…

Böylece henüz yeni olan Tizen OS’ta, kullanıcıların vazgeçilmezi olmayı ve günün birinde Tizen OS Android ve iOS ile boy ölçüşecek kıvama geldiğinde, sistemin en güçlü uygulaması olmayı planlıyor.

Bir tür “ölme eşeğim ölme” denemesi olan bu plan tutar mı bilinmez ancak BlackBerry’nin hayatta ve ayakta kalma çabası alkışı hak ediyor.

:: Hiç BBM uygulamasını kullandınız mı?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/efsane-mesajlasma-uygulamasi-donuyor-77565