Facebook için fotoğraf çerçeveleri özelliği!

Geçtiğimiz yıllarda kullanımına başlanılan Facebook profil fotoğrafı çerçeveleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Daha önceden sadece belli sayfaların oluşturup, kullanıcıların kullanabildiği fotoğraf çerçeveleri artık herkes tarafından oluşturulup kullanılabilecek.

Facebook Kişilik Bozukluğu Yapıyor

Yapılan araştırmalar sonucunda Facebook hakkında çok ilginç sonuçlara ulaşıldı. Olmadığı kişi…

Kendi fotoğraf çerçevenizi yapabileceksiniz

Özellikle bazı ülkelerde yaşanan terör olaylarına destek ve çeşitli spor kulüplerinin kullanımı amacıyla açılan profil fotoğrafı çerçeveleri özelliği, büyük beğeni toplamıştı. Çoğu kişi tarafından kullanılan fotoğraf çerçeveleri özelliğinin herkese ne zamana açılacağı ise merak konusuydu.

Bugün itibari ile henüz bazı ülkelerde kullanıma sunulan profil fotoğrafı çerçeveleri özelliği ile birlikte sayfa yöneticileri dahil olmak üzere herkes kendi fotoğraf çerçevesini oluşturabilecek. Buraya tıklayarak ulaşılabilen çerçeve oluşturma sihirbazı, herhangi bir teknik bilgi gerektirmiyor.

Çerçevenizde kullanacağınız her öğeyi fotoğraf uygulamanızda PNG formatında saydam olarak kaydedip, yükleyip son düzenlemeleri çerçeve oluşturucu üzerinde yapacaksınız. Yüklediğiniz çerçeve, daha sonra Facebook ekibi onayından geçecek. Her çerçeve güvenlik sebepleri nedeniyle, kabul edilmeyecek.

Dahili fotoğraf uygulaması ile entegre olacak

Şirket, Snapchat özelliklerini kendi ürünlerine koymaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda testleri başlayan ve bugünlerde daha çok bölgede kullanıma sunulan yeni dahili fotoğraf uygulaması ile birlikte, oluşturulan fotoğraf çerçeveleri ve Snapchat benzeri efektler kullanılabilecek.

Ülkemizde kullanılabiliyor mu?

Özellikle fotoğraf çerçevelerinin kullanım yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde kullanıma sunulan yeni fotoğraf çerçevesi özelliği; şimdilik Kolombiya, Meksika, Tayvan, İngiltere ve İrlanda’da kullanıma sunuldu.

Dahili fotoğraf uygulaması ise Kanada ve Brezilya’da kullanıma sunuldu. 

Şimdilik şirketin kalbi olan Amerika’da da kullanılamayan bu özellikler, talep yoğunluğu baz alınarak gelecek vakitlerde Dünya’nın geri kalan ülkelerinde kullanıma sunulacak.

:: Profil fotoğrafı çerçeveleri, sizin için önemli mi ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/facebook-icin-fotograf-cerceveleri-ozelligi-77591