Facebook ve Instagram birleşiyor mu?

Facebook 2012’de Instagram’ı satın almak için 1 milyar dolar ödediğinde bu rakam herkesin gözüne devasa görünmüştü ancak bugünden dönüp bakınca Zuckerberg’in Instagram’ı ucuza kapattığı görülebiliyor.

Ancak bu satın almaya rağmen Facebook’un Intagram’la entegrasyonu bir türlü sağlanamadı.

Instagram kullanıcıları Facebook’u istemedi

Bunda, satın alma döneminde sayısız Instagram kullanıcısının Facebook’a tepki göstererek hesabını kapatmasının da payı bar. Facebook daha fazla tepki çekmemek için Instagram’ı kendi haline bıraktı ve uygulamaya Facebook’u hatırlatacak hiçbir ekleme yapmadı.

Ancak bu durumun değişebileceğine dair şüphe uyandıran bir gelişme yaşandı.

Facebook, reklam verenleri için tüm Facebook servislerindeki mesajlaşmalarını bir arada görebilecekleri özel bir mesaj kutusu uygulaması yayınladı.

Pages Manager isimli uygulama sayesinde kullanıcılar Facebook, Messenger ve Instagram üzerindeki hesaplarına dair uyarı ve mesajlaşmaları tek bir uygulama üzerinden görüp yönetebiliyor.

Instagram, alışveriş özelliği sunacak

Fotoğraf paylaşım servisi Instagram’ın kullanıcıları artık fotoğraflarda gördükleri ürünleri…

Böylece örneğin, bir bankanın sosyal medya hesaplarını yöneten uzmanlar, müşterilerin yorum ve şikayetlerini tek bir merkezden görme imkanına kavuşuyor.

Pages Manager, Facebook’un Instagram hesaplarını Facebook hesapları ile yan yana getirip ilişkilendirdiği ilk uygulama. Bakalım devamı da gelecek mi?

:: Facebook ve Instagram nasıl entegre edilebilir?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/facebook-ve-instagram-birlesiyor-mu-76957