‘Faşizm’in anlamını aratanlar patladı

Seçimlerden sürpriz bir şekilde galip olarak çıkan ve ABD Başkanı olan Trump ile birlikte başlayan tartışmalar, arama motoru Google’ın raporlarına da çok garip bir şekilde yansıdı.

ABD ve dünyada sayısız kişinin, 9 Kasım’dan itibaren faşizm kelimesinin anlamını arattığı ortaya çıktı. Aynı zamanda ırkçılık, mizojıni ve yabancı düşmanlığı kavramlarının da benzer şekilde aniden yükselişe geçtiği dikkat çekiyor.

Temel kavramlardan habersiz bir gençlik

Televizyon ve internette yaşanan tartışmalarda geçen bu kelimelerin ne anlama geldiğini merak eden insanların sayısının bu kadar fazla olması aynı zamanda faşizm veya ırkçılık gibi kavramlardan bihaber insanların sayısının çok fazla olduğunu da gösteriyor.

50 yıl önce dünyayı yok olmanın eşiğine getiren İkinci Dünya Savaşı’nın kaynağı olan bu kavramların, 50 yıl içinde bu kadar hızla unutulmuş olması da insanoğlunun aynı hataları tekrar tekrar yapma huyunun işareti olarak görülüyor.

Facebook sohbet odalarını test ediyor!

Facebook Messenger’ın, herkese açık sohbet odaları dedikodusu resmiyet kazandı. Yakında her…

Seçim sonuçlarının açıklanması ve Trump’ın Başkan olacağının anlaşılması ile beraber Kanada devletine ait göçmenlik başvuru şartlarının açıklandığı web sitesinin çökmesi de, ABD Başkanlık seçimlerinin internete yansımasına dair ilginç bir diğer ayrıntı.

:: Sizce internet bireysel ve toplumsal bilinç üzerinde nasıl olumsuz etkiler bırakıyor.

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/fasizmin-anlamini-aratanlar-patladi-76892