Galaxy S8 asistanı farklı özelliklerle geliyor!

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Samsung Galaxy S8 ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Sızan bilgilere göre Samsung, Galaxy S8’de kişisel asistan Bixby’i bir tuş ile standart kamera uygulamasına doğrudan entegre edecek. 

Galaxy S8 çıkış tarihi ortaya çıktı

Samsung Galaxy S8 için merakla beklenen detaylar gelmeye devam ediyor. Tasarım ve teknik…

Fotoğraflar üzerinden arama yapabilir

Kamera uygulamasına yerleştirilen tuş sayesinde akıllı asistan çekilen fotoğraflar üzerindeki nesneleri kolayca arayabilecek. Bixby’nin görsel arama özelliklerinin yanı sıra, kullanıcının tüm stok uygulamaları kontrol etmesine ve Apple’ın akıllı asistanı Siri’ye benzer şekilde ödemeleri yapmasına izin vereceği düşünülüyor.

Kamera uygulamasındaki Bixby tuşuna dokunulduğunda asistan, kullanıcının kameraya gösterdiği her şeyi analiz edip işleyecek. Tanınan nesneler veya metin, standart aramalar yapmak için kullanılabilecek. Galaxy S8’e yerleştirilecek fiziksel bir tuş ile kullanıcıların Bixby’e doğrudan erişmeleri sağlanabilir.

 Bixby’nin bu özelliğinin Google’ın özel Goggles uygulamasıyla karşılaştırıldığında genişletilmiş işlevsellik sunduğunu belirtiliyor. Bildiğiniz gibi, Apple’ın iPhone Kamera uygulamasında böyle bir özellik yok. Yani Galaxy S8 bu anlamda farklı bir cihaz olabilir.

:: Kişisel asistan Bixby’i nasıl buldunuz?

 

SDN – ShiftDelete.Net