Galaxy S8’in işlemcisi testlerde göründü

Qualcomm, geçtiğimiz ay amiral gemisi yeni akıllı telefonların yonga seti olacak olan Snapdragon 835’i resmen duyurmuştu. Snapdragon 835, bildiğiniz gibi Samsung’un 10nm süreci ile üretilecekti. Bu bağlamda Snapdragon 835 işlemciye sahip ilk akıllı telefonun Galaxy S8 olması bekleniyor.

Ayrıca Çin araştırma kurumu IHS CEO’su Keving Wong’a göre Xiaomi Mi 6’da bu işlemciyi kullanan ilk akıllı telefonlardan biri olacak.

Şimdiye kadar bir kıyaslama veritabanında ortaya çıkmayan Snapdragon 835, şimdi bir tanesinde keşfedildi ve işlemciye ait bilgiler ortaya çıktı. GFXBench testine göre Snapdragon 835 yonga seti, 2.2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli işlemciden oluşuyor. Yeni Adreno 540 GPU, Snapdragon 821 ile kullanılan Adreno 530 GPU’ya göre yüzde 30 daha hızlı olduğu görüldü.

İşlemcinin test edildiği cihaz, 5.9 inç QHD ekran, Snapdragon 835 işlemci, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına sahip. Android 7.0 işletim sistemiyle çalışan cihazda, 20 megapiksel birincil kamera ve 12 megapiksel ikincil kamera bulunuyor. 

Her ikisi de 4K video kaydı yapabiliyor. Cihaz barometre, pusula, jiroskop, ışık sensörü, yakınlık ve termometre de dahil olmak üzere bir grup sensörler ile donatılmış. Ayrıca, Bluetooth, GPS, NFC ve Wi-Fi bağlantı seçenekleri mevcut.

Aşağıda testin yer aldığı ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/galaxy-s8in-islemcisi-testlerde-gorundu-38731.html