GeForce GTX 1080 Ti ne zaman çıkıyor?

NVIDIA tarafından yeni nesil GeForce GTX 1080 Ti grafik kartının ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte, GeForce GTX 1080 Ti için beklenen çıkış tarihi.

Nvidia GeForce Now duyuruldu

CES 2017 fuarında duyurusu yapılan Nvidia GeForce Now servisi duyuruldu. Bu servis ile Windows ve…

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı Mart ayında çıkabilir!

NVIDIA’nın Consumer Electronics Show 2017 (CES) etkinliğinde GPU’ları ile ilgili duyurular da yapması bekleniyordu. Görünen o ki şirket, etkinliğinin haber akışı içerisinde GeForce GTX 1080 Ti grafik kartının arka planda kalmasını istemedi.

Son iddialar ise, şirketin grafik kartını Mart ayı başında tanıtacağını söylüyor. 10-12 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Oyun odaklı PAX East etkinliğinde duyurulması beklenilen GeForce GTX 1080 Ti grafik kartının bu anlamda tam ortamında kendini göstereceğini söyleyebiliriz.

Pascal mimarisi tabanlı olacağı ve 16nm üretim süreciyle hazırlanacağı düşünülen GeForce GTX 1080 Ti grafik kartının, TITAN X modeline göre akış çoklu işlemcisi sayısı bakımından daha düşük bir oran sunacağı ve CUDA çekirdeklerinin 2560 ile 3584 arasında olacağı düşünülüyor. Modelin GeForce GTX 980 Ti modelinin yerini alacağını da belirtelim.

Tanıtılmasının hemen ardından satışa da sunulacağı da ileri sürülen grafik kartının detayları ve çıkışı konusunda NVIDIA tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

:: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı hakkında beklentileriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net