Google Pixel ses sorunu yakında çözülüyor!

 Google, bu yıl Nexus‘tan vazgeçerek Pixel ve Pixel XL adında üst düzey iki telefon çıkardı. İki yeni model bu aralar Google’ın epeyce başını ağrıtıyor. Önce % 25-30 seviyesine düşünce kapanma sorunu yaşayan kullanıcılar şimdi de ses sorunu  İle karşı karşıyalar.

Google Pixel inceleme

Google Pixel inceleme için test merkezimizde! Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel ve Android 7.1…

Kullanıcılar yüksek sesle film izlerken yada Oyun oynarken seste bozulmalar yaşanıyor. Bu sorunun farkında olan Google yetkilileri, konu ile ilgili şikayetler artınca yakında güncelleme ile bu sorunu çözeceklerine dair söylemler kullanmaya başladılar.

Sorun yazılımsal!

Google Pixel XL telefonunda yaşadığı ses sorunları ile ilgili Mark Buckman Reddit’te açıklamalar yapmıştı. Bu  açıklamaları dikkate alan Google, konu ile ilgili Buckman’a ulaşarak para iadesi teklif etmişti.  Bu da Google’ın sorunu yazılımsal olarak çözemediğini, yani sorunnun donanımsal olduğunu düşündürmüştü.

Google’dan değişim programı başlatması beklenirken yazılım güncellemesi haberi geldi. Phonearena’nın ulaştığı bilgilere göre Google yetkilileri, sorun yaşayan müşterilerine yazılım güncellemesi ile sorun çözülecek şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

Google Pixel ve Pixel XL’deki ses sorunun yazılımsal olması kullanıcıları sevindirdi. Mark Buckman’ın sorununun Custom Rom yükleyerek çözülebildiiğni açıklaması zaten donanımsal bir sıkıntı olmadığına bir kanıttı. Custom Rom ile çözülebilen bir problemin Google mühendisleri tarafından çözülebilmesi de gayet doğal. 

:: Google Pixel’de ses sorunu yaşadınız mı?

SDN – ShiftDelete.Net