Hacker’lar Engellenen Hesapları Açıyor!

“Spain Squad” olarak bilinen bir hacker grubu, Twitter tarafından çeşitli gerekçelerle askıya alınan ya da engellenen hesapları yeniden aktive etme yolunda bir yöntem geliştirdi.

Spain Squad, “@ak47”, “@Hell”, “@Hitler”, “@Nazi”, “@1337” adlı Twitter tarafından engellenen ya da askıya alınan hesapları tekrar aktive etti.

Engellenen twitter hesapları yeniden aktif oldu

Uzun süredir engel altında bulunan hesapların, Spain Squad tarafından tekrar etkin hale getirilmesi, Twitter üzerindeki güvenlik tehditi konusunda endişelerine neden oldu.

32 Milyon Twitter Hesabı Engellendi!

Rus hackerlar 32 milyon Twitter hesabını ele geçirdi. Ele geçirilen hesaplar Deep Web’te Bitcoin…

Twitter konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da, güvenlik uzmanları Twitter’ın en yakın zamanda söz konusu hesapları yeniden engelleyeceğini belirtiyo.

Güvenlik uzmanları diğer bir yandan, Spain Squad adlı hacker grubunun geliştirdikleri yöntem ile hesapları ikinci kez etkin konuma getirebileceğinin altını çiziyorlar. Bu döngü içerisinde kimin galip geleceği merak konusu.

Twitter CEO’su Hacklendi!

Daha öncesinde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Google CEO’su Sundar Pichai’i hackleyen Ourmine…

Spain Squad‘ın Twitter‘ın engellediği hesapları aktif hale getirme yöntemine ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor.

Fakat uzmanlar; hackerların engelini kaldırdıklarını hesapları para karşılığı satma yoluna gitmeye çalıştıklarını dile getiriyorlar. Bunun da hesabın aktif kalma süresine oldukça büyük bir katkı yapacağını sözlerine ekliyorlar.

Twitter’dan Para Kazanın!

Twitter, video yayıncılarının site üzerinden para kazanmasına yönelik olarak yeni bir çözüm…

Bir grup üyesinin Digital Trends‘te yer alan açıklamasına göre; grup söz konusu davranışlarını yalnızca eğlence amaçlı olarak yapıyor.

Uzmanlar, kullanıcıları ve Twitter’ı bu konuda son derece dikkatli ve hassas olmaları yönünde uyarıyorlar.

:: Twitter tarafından engellenen hesapların hacker grubu tarafından tekrar aktif hale getirilmesinin ne gibi zararlara neden olacağını düşünüyorsunuz? 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/hackerlar-engellenen-hesaplari-aciyor-75067