HTC One A9 için Android 7.0 Nougat çıktı!

Üst seviye akıllı telefonları için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlamak için çalışmalarına hız kesmeden devam eden HTC, One A9 modeli için kullanıcılara müjdeli haberi verdi.

HTC 10 için Android 7.0 dağıtımı durduruldu!

HTC, amiral gemisi olan HTC 10 için merakla beklenen Nougat güncellemesinin dağıtımını durdurdu….

Android 7.0 güncellemesinin ilk olarak HTC 10, One M9 ve One A9 modelleri için yayınlanacağını açıklayan HTC, geçtiğimiz yıl Aralık ayında yani 1 ay önce amiral gemisi HTC 10 için güncellemeyi yayınladı.

Kullanıcıların merakla beklediği güncellemenin dağıtımı, yaşanan sistemler sorunlar nedeniyle maalesef dün itibariyle durduruldu. Kullanıcıları üzen bu olayın ardından, nihayet HTC’den sevindirici bir haber geldi.

HTC One A9 için Android 7.0 güncellemesi!

HTC’nin üst düzey yöneticilerinden Mo Versi, Twitter hesabı üzerinden, One A9 için Android 7.0 Nougat güncellemesinin teknik onayını aldıklarını ve bugünden itibaren OTA yoluyla dağıtımının başladığını açıkladı.

Güncelleme şu anda sadece sim kilidi olmayan One A9 modelleri için yayınlandı. Yani, ABD’de yaygın olan taşıyıcı modellerinden birisini satın alanlar, Android 7.0 güncellemesi için bir süre daha beklemek zorundalar.

HTC One A9 Unlocked Owners! We have received technical approval on the Nougat OS update, and OTA will begin tonight!

— Mo Versi (@moversi) 16 Ocak 2017

HTC yetkilisi açıklamasında, maalesef One A9 için yayınlanan güncellemenin ilk olarak hangi ülkede bulunan kullanıcılara ulaşacağını belirtmedi.

Android 7.0 Nougat Alacak Cihazlar

Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak cihazları derledik. Google’ın en yeni sürümü Android 7.0…

Bu nedenle güncellemenin Avrupa’da ve ülkemizde bulunan One A9 kullanıcılarına ne zaman ulaşacağı bilinmezliğini koruyor.

:: HTC’nin güncelleme konusunda yaşadığı gecikmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net