HTC U Play tanıtıldı! İşte özellikleri!

HTC, düzenlediği etkinlikte 5.7 inçlik HTC U Ultra modeliyle beraber 5.2 inçlik HTC U Play modellerini tanıttı. HTC U Play, adından da anlaşılacağı gibi Ultra modelinin daha küçük ekranlısı ve daha mütevazi donanımla gelen sürümü.

HTC U Ultra özellikleri

HTC U Ultra resmi olarak tanıtıldı. HTC’nin phablet modeli olan U Ultra, 5.7 inç boyutlu ekrana…

HTC U Play özellikleri

HTC U Play, 5.2 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde IPS ekran ile beraber geliyor. HTC U Play’de, U Ultra modelinde olduğu gibi ikinci bir ekran bulunmuyor.

HTC U Play, U Ultra gibi safir cam ile gelecek. Fakat safir cam kullanım oranı, U Ultra modeline göre daha düşük kaldığını da söyleyelim.

HTC U Ultra‘da olduğu gibi cam ve metalin sandwich gibi birleşiminden oluşuyor. Ön ve arka tarafın cam olduğu HTC U Play‘in kasası ise metal.

HTC U Play, gücünü orta segment işlemcilerden olan Helio P10 işlemciden alıyor. 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve microSD kart desteği olan telefonun bataryası ise 2500 mAh.

F/2.0 diyafram değerine sahip 16 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip olan modelin ön kamerası 16 Megapiksel değerinde. Ön kamera tarafında HTC U Ultra ve Play modelinin epey iddialı olacağını söyleyebiliriz.

Sesli asistan ve gelişmiş ses yetenekleri

HTC, Sense asistanı geliştirerek Google Asistan ve Siri benzeri sesle kontrol edilebilen bir asistan geliştirdi. Bu asistan HTC U Ultra ve U Play modellerinde kullanılacak.

Cihazda ayrıca biyometrik sesli kilit açma özelliği de bulunacak. Üzerinde bulunan her zaman açık 4 tane mikrofonla beraber, cihaz sesli asistan ve sesle kontrol noktalarında kullanıcılara iddialı bir deneyim sunacağını vaat ediyor.

HTC 10’daki gelişmiş kulaklıkla gelecek olan HTC U Play, Hi-Res desteğiyle de güzel bir ses deneyimi sunacak. 

:: HTC U Play ve HTC U Ultra modellerini nasıl buldunuz?

SDN – ShiftDelete.Net