Instagram yepyeni özelliklerle güncellendi!

Sosyal medya uygulamalarında rekabet kızışıyor. Bu alanın en güçlü isimlerinden Instagram da güncellemeler ile servise yeni özellikler katmaya devam ediyor. Uygulamaya bugün kapsamlı bir güncelleme sunuldu!

Boomerang modu artık uygulama içinde!

Bir sürü fotoğraf çekip birleştirerek kısa bir GIF video oluşturan ve bunu tekrarlayan yeni Boomerang modu, aslında tahmin edebileceğiniz üzere ayrı bir uygulama olarak kullanıcılar tarafından indirilip kullanılabiliyordu. Instagram ekibi, yeni güncelleme ile birlikte bu modu, uygulamaya dahil etme kararı almış. 

Artık Instagram’ı açıp sağa sürüklediğinizde Boomerang moduna geçerek kısa GIF videolar oluşturup hikayenizde paylaşabileceksiniz. Boomerang’ları gönderi olarak paylaşmak için şimdilik harici programı kullanmaya devam etmeniz gerekecek gibi gözüküyor.

Hikayeler için etiketleme

Artık birlikte fotoğraf veya video çekildiğiniz veya hikayelerinizden haberdar etmek istediğiniz kişileri hikayelerinizin içerisine etiketleyebileceksiniz. Etiketlediğiniz kişilere bildirim gidecek ve hikayeniz yayında olduğu süre bOyunca hikayenize ulaşabilecek

Güzel bir arayüzle harmanlanan etiketleme fonksiyonunda, @ işareti koyduğunuz andan itibaren arkadaşlarınız veya tanıdığınız kişilerin ön izlemeleri ekranın aşağısında yer alacak. 

Daha fazlasını gör

Instagram’ın yeni güncellemesine gelen son özellik ise ingilizcesiyle “See More” yani “Daha fazlasını gör”. Şimdilik onay rozetine sahip olan belirli kullanıcılarda aktifleştirilen özellik ile hikayelere, daha fazlasını gör seçeneği eklenebiliyor. 

@chancetherapper ve @bustle kullanıcı hesaplarında şimdilik deneyimleyebileceğiniz özellikte Daha fazlasını gör e basarak veya yukarı sürükleyerek hikayeye sahil edilen linki açabileceksiniz. 

Instagram’ın yeni sürümü App Store’da, Google Play Store ve Windows Phone platformlarında çıkışını gerçekleştirdi.

:: Instagram’ın yeni özellikleri hakkında düşünceleriniz neler ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/instagram-yepyeni-ozelliklerle-guncellendi-76815