İnternet engeli çok uzun sürmeyecek

4 Kasım saat 01.00 itibariyle Türkiye‘deki pek çok farklı bölgedeki internet kullanıcıları Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve WhatsApp gibi sitelere giremediklerini, girseler bile çok yavaş hızlarla bağlantı kurabildiklerini dile getiriyorlar.

Sosyal medya ve internete erişim engeli

Ülkemizin her bölgesinden gelen yorumlara göre Facebook, Twitter, YouTube ve WhatsApp gibi sosyal…

Hem mobilden hem de genel internet servislerinin çoğu, bazı sitelere yönelik yavaşlatma ve erişim engeli uygulamasını başlattılar.

Erişim engeli uzun sürmeyecek

Sosyal medya, anlık bilgi paylaşımı konusunda oldukça önemli bir platform. Fakat anlık bilgi paylaşımı, bazı kötü niyetli gruplar tarafından manipüle edilebiliyor. Bu manipülasyonlar sonucunda da kitleler yanlış bilgilere maruz kalıp, tepki gösterebiliyorlar. 

Alınan provokasyon duyumları sonrasında geçici bir önlem olarak internet erişiminin yavaşlatılma kararı alındığı, provokasyon tehlikesinin ortadan kalkmasından sonra internetin eski haline döneceğini söyleyebiliriz.

Ülkemizin geçtiği zor dönemde, kaynağından emin olmadığınız haberlere itibar etmemenizi, o haberleri ya da içerikleri emin olmadan paylaşmamınızı tavsiye ediyoruz.

:: Gelişmeler hakkında yorumlarınız neler? Gelin düşüncelerinizi paylaşın

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/internet-engeli-cok-uzun-surmeyecek-76642