iPad Pro ekran boyutu ne kadar olacak?

Apple tarafından gerçekleştirilebilecek stratejiler konusunda oldukça başarılı tahminlerde bulunan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, şimdi de yeni iPad Pro’nun ekran boyutu hakkında öngörülerde bulundu.

Yeni iPad Pro böyle mi görünecek?

Ünlü bir tasarımcı Apple’ın Mart ayında duyurmasını beklediğimiz yeni iPad Pro’nun nasıl…

Yeni iPad Pro ekranı 10.5 inç olabilir

Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2017 yılı içerisinde üç farklı iPad tablet modeli tanıtmak üzere hazırlandığını ifade ediyor. Analist, bu tabletlerden en üst model olacak yeni iPad Pro’nun ise 10.5 inç ekrana sahip olacağını tahmin ediyor.

Tahminlere göre, 2017 tablet serisi içerisinde bir 12.9 inç iPad Pro 2, yeni bir 10.5 inç iPad Pro ve daha düşük fiyatlı bir 9.7 inç iPad modeli yer alacak. Üst seviyedeki 10.5 inç iPad Pro modelinin oldukça ince kenar tasarımı sunacağı ve Apple A10X işlemcisinden alacağı belirtiliyor. Ek olarak diğer dahili donanımların da yükseltileceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Kuo’ya göre iPad sevkiyatlarında da düşüş yaşanacak ve yıldan yıla düşüşle toplamda 35-37 milyon tablet satışı gerçekleştirilecek. Bu düşüşün iPad’e olan ilginin azalmasından dolayı değil, son birkaç çeyrektir tablet pazarı performansının istikrarlı bir düşüş sergilemesinden dolayı gerçekleşeceği vurgulanıyor.

Bakalım Ming-Chi Kuo’nun 2017 model iPad tabletlerle ilgili tahminleri ne kadar tutacak?

:: 2017 model Apple iPad tabletlerden beklentileriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/ipad-pro-ekran-boyutu-ne-kadar-olacak-78400