iPhone 8 için hızlı kablosuz şarj iddiası!

Apple’ın iPhone’un 10.yılı için özel bir hazırlık içinde olduğu uzun süredir gündemde. Yeni iPhone’un özellikleri ile ilgili ortaya atılan iddiaların odak noktalarından biri kablosuz şarj.

Çinli gazete Commercial Times’e göre Tayvan merkezli  Lite-On Semi şirketi, yeni iPhone’u kablosuz şarj edebilecek gerekli ekipmanı üretecek.

iPhone 8 ekran boyutu ne olacak?

iPhone, 10’uncu yılında oldukça iddialı modellerle geliyor. Söylentilere göre iPhone 8 OLED ekran…

Kablosuz şarj için siparişler şimdiden verildi!

Endüstri kaynaklarından gelen haberlere göre Lite-On Semi, yaklaşmakta olan iPhone’lar için kablosuz şarj cihazında kullanılacak olan GPP köprü doğrultucularının siparişlerinin yarısını almış durumda.

Konu ile ilgili gelen haberlerden dolayı Tayvanlı şirketin borsadaki hisseleri %10 yükseliş gösterdi. Lite-On Semi şirketi, konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Fakat hisselerin yükselişi haberlerin ciddi olduğunu gösteriyor.

Apple, farklı bir Teknoloji üzerinde çalışıyor

Apple’ın, cihazların bir şarj kaynağına veya şarj pedine gerek kalmadan, mevcut kablosuz şarj yöntemlerinden farklı, uzun menzilli kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı söylentileri uzun süredir mevcut.

Apple’ın üretim ortağı Foxconn’un, yeni iPhone’da  kullanılmak üzere tasarlanan kablosuz şarj  modüllerini test ettiği ile ilgili haberler gelmişti. Apple’ın olası ortağı Energous tarafından yapılan son yorumlar, Apple’ın yakın gelecekte iPhone için uzaktan kablosuz şarj teknolojisini kullanabileceğini düşündürüyor.

:: Apple’ın üzerinde çalıştığı şarj teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

SDN – ShiftDelete.Net