iPhone 8 için rekor satış iddiası

iPhone 6 şu ana kadar Apple’ın en çok satan telefonu oldu. Apple, 2014’ten bu yana tasarım ve donanımsal anlamda çok büyük yenilikler getirmediği için iPhone 6’nın satış rakamlarına bir türlü ulaşamadı. Çinli Nomura Securities analistlerine göre iPhone 8 satışları iPhone 6’yı geçecek.

Beklenen iPhone 8 özellikleri neler?

2017, iPhone’un onuncu yılı olması sebebiyle beklenti büyük. Peki Apple’ın yeni amiral gemisi…

120 milyon adet satabilir

 2014 yılında satışa sunulan iPhone 6, Apple’ın tasarım anlamında kendi sınırlarını aştığı bir telefondu. Bu sebeple yıllardır Apple’dan büyük ekranlı akıllı telefon bekleyen kitle sayesinde Apple o yıl satış rekorları kırdı. 86 milyon satış rakamına ulaşan iPhone 6’yı geçebilen bir iPhone modeli olmadı.

Nomura analistlerine göre iPhone 6, iOS kullanıcı sayısını %35 arttırdı. Sonraki modeller ise bu artışa %5-10 oranında katkı yapabildiler.iPhone 8 ile birlikte 2014 yılında göre %45-50 oranında daha fazla olacak (120 miyon). Hala iPhone 6 kullananlar ise iPhone 8’in potansiyel müşterileri.

 Apple, bu yıl iPhone’un 10.yılını kutlayacağı için analistlerin yeni iPhone için beklentileri yüksek. OLED ekran, kablosuz şarj ve tamamen cam tasarım üzerinde en çok durulan özellikler.Eğer Apple, bu beklentilere cevap verirse Nomura analistlerinin iddiaları doğu olabilir. Fakat Samsung’un Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde ciddi yeniliklerle geleceğini de gözardı etmemek gerek.

:: iPhone 8’de önemli yenilikler bekliyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-8-icin-rekor-satis-iddiasi-78355