iPhone 8, yılın en iyi ekrana sahip telefonu olabilir!

iPhone 8 ve Galaxy S8, özellikleri en çok merak edilen akıllı telefonlar. Daha tanıtılmadan bir çok habere konu olan iki cihaz, kuşkusuz yılın en çok konuşulan akıllı telefonları olacak. Fakat bugüne kadar ortaya atılan iddialar iPhone 8‘in yılın en iyi tasarımına sahip akıllı telefonu olacağını gösteriyor.

iPhone 8’de ekran tamamen değişiyor

İddialara göre hem iPhone 8 hem de Galaxy S8’in ön yüzündeki çerçeve minimuma indirilecek. Bu, Apple ve Samsung’un  çerçeve alanını daraltmak ve parmak izi sensörlerini ekranın altına taşımak için ana ekran tuşunu kaldıracakları anlamına geliyor. 

iPhone 8 OLED ekran özellikleri detaylandı!

iPhone 8’in özellikleri ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bugün yayımlanan bir…

Ancak Apple, iPhone’un ön tarafındaki tüm unsurlarını ekranın altına yerleştirerek daha radikal bir değişime gidebilir. Apple Insider tarafından yayınlanan bir araştırma notunda Cowen ve Company analisti Timothy Arcuri, Apple’ın bu yıl heyecan verici bir iPhone X (iPhone 8) ve iki iPhone 7 halefi olmak üzere üç yeni iPhone tanıtacağını iddia ediyor.

Arcuri’ye göre, iPhone 8,  5,8 inçlik kavisli bir OLED ekrana sahip olacak. Ekran Galaxy S7 ve Note 7 dahil Samsung’un çeşitli Galaxy modellerinde görülen esnek ekrana benzeyecek. Fakat analiste göre Apple, OLED ekranına  FaceTime kamerasını ve yanındaki hoparlörü yerleştirecek. Apple’ın hali hazırda böyle bir ekran Teknolojisini içeren bir patenti var.

Yüz tanıma özelliği gelebilir 

Arcuri, Apple’ın yeni Touch ID için optik tabanlı parmak izi sensörüne geçebileceğini belirtiyor. Bunun şu anda akıllı telefon ekranı üzerinden parmak izi tespit etmek için uygulanabilir tek çözüm olduğunu söylüyor. Apple’ın bu tür bir teknoloji için de patenti mevcut.

Analist ayrıca iPhone’a yüz ve hareket tanıma özelliğinin geleceğini, bunun bir lazer sensörü ve ön kameraya yakın bir kızılötesi algılayıcı ile sağlanabileceğini düşünüyor. 

Onuncu yıla özel iPhone konsepti!

Tanıtımına yaklaşık 9 ay var. Ama iddialar yeni iPhone için tasarımcılara ilham kaynağı olmaya…

Samsung cephesine bakıldığında parmak izi sensörünün ekrana yerleştirilmesi ve fiziksel ana ekran tuşunun kaldırılması dışında ekran konusunda herhangi bir bilgiye rastlanılmadı. Lansmanına bir kaç ay kalan Galaxy S8’in sızan görsellerinin cihazın son hali olduğu düşünülüyor. Bu sebeple Samsung’un iPhone 8 ekranı ile ilgili ortaya atılan iddialara benzer yenilikler yapması beklenmiyor.

Sonuç olarak asıl değerlendirmeler tabiki cihazlar tanıtıldıktan sonra yapılacak. Belki de Apple beklentileri karşılamayan bir tasarımı sunacak. Fakat Apple konusunda gerçekten güvenilir analistlerin iPhone 8 ile ilgili verdikleri bilgilerin doğru olma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmamak gerek.

:: Apple, yeni iPhone’da beklenen özellikleri sunacak mı?

SDN – ShiftDelete.Net