Klavye alırken dikkat edilmesi gerekenler

Oyuncular için en önemli ekipmanlardan biri de klavyedir. Oyuncular, klavye seçerken neye dikkat etmelidir? Oyuncu klavyesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri anlatıyoruz. Oyuncu klavyeleri hayli çeşitli olunca, seçim yapmak da zorlaşıyor.

Oyuncu klavyesi  alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bizler de sizin için oyuncu klavyesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıralıyoruz. Elbette neyi seçeceğiniz ve nasıl bir ekipman alacağınız en sonunda size kalıyor ama, böylece en azından oyuncu klavyesi seçerken dikkat etmeniz gereken şeyleri bilmiş olacaksınız. 

Hangi oyun türlerine eğildiğiniz önemlidir

Oyuncu klavyesi seçerken oyun alışkanlıklarınızın farkında olmalısınız. En çok oynadığınız yapımlar sizin tarzınızı belirleyecektir. FPS oynayanlar genel olarak ek fonksiyon tuşları tercih ederken, MOBA oyunları ulaşımları altında sadece belli tuşların olmasını tercih ettikleri için ona göre bir seçim yapıyorlar. 

Tuş hassasiyeti de ayrı bir konu. Eğer oyun oynarken tuşlara ardı ardına basmanız gerekiyorsa ve her birinin hassasiyeti önemli ise mekanik bir klavye seçmeniz gerekiyor. Alve üzerinden kendi tarzınıza ren uygun oyuncu klavyesini bulabilirsiniz.

:: Oyuncu klavyelerini Alve.com üzerinden görüntüleyin.

sonraki

KAYNAK : http://shiftdelete.net/oyuncu-klavyesi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-77086