LG G6 için iki farklı asistan adayı!

Bu yıla damga vurmak isteyen akıllı telefonlardan biri olan LG G6, bildiğiniz gibi 1 ay sonra MWC 2017‘de tanıtılacak.

LG G6 tasarımı büyük oranda belli oldu!

LG G6 hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. LG G6’nın tanıtılmasına yaklaşık bir ay gibi…

Tanıtılmasına az bir süre kalan LG G6 hakkında doğal olarak yeni söylentilerde gelmeye devam ediyor. Bu sefer ise ortaya atılan söylenti ile beraber LG G6‘ya iki farklı asistanın aday olduğu açıklandı.

LG, yeni telefonuna asistan arayışında!

Samsung, Bixby adından yenilenmiş asistanı ile Galaxy S8 kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlandığı iddiasını ortalıkta dolaşıyorken, bir yeni iddia ise LG kanadından geldi.

Şu anlık sadece Google Pixel ve Pixel XL tarafından kullanılan Google’un sesli asistanı ile rakibi Samsung‘un karşısına çıkmayı planlayan LG G6, Siri ile kıyaslandığı zaman oldukça dikkat çeken bu asistanı kullanabilir.

Business Korea‘de yer alan habere göreyse LG, Google‘un yanı sıra Amazon ile de iş birliği yapmayı düşünüyor. Amazon ile iş birliği yapma planları içinde olan LG, telefonunda kullanacağı asistan için elinde iki ayrı aday bulunduruyor.

Alexa yapay asistanını LG, CES 2017 fuarında tanıttığı ev aletlerinde kullanmıştı. Şöyle bir baktığımız zaman ikili arasında yapılacak olası iş birliği bir ilk olmayacak.

LG ile ilgili diğer bir iddiasa, önümüzdeki ay içerisinde tanıtacağı Android Wear 2.0‘da Google Asistan’ını kullanacağı yönünde söylentilerde gelmekte. Fakat LG, Google‘un asistanını yeni akıllı telefonunda da kullanabilir mi bilemiyoruz.

LG G6 tanıtım tarihi kesinleşti!

LG’nin MWC 2017 etkinlik tarihi açıklandı. Yaklaşan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen…

LG G6, 26 Şubat‘ta Barselona’da düzenlenecek olan MWC 2017‘de tanıtılacak. Henüz yetkililer tarafından net bir bilgi paylaşılmasa da yeni cihazın çıkış tarihi Galaxy S8‘den bir ay önce, yani Mart ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. 

::LG G6 hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net