Minecraft PC ve Mac’te ne kadar sattı?

Mojang kurucusu Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen üç boyutlu video Oyunu Minecraft, çılgınca satmaya devam ediyor. İşte, Mojang’ın fenomen oyununun PC ve Mac platformlarındaki toplam satış rakamı.

Okullarda eğitime özel Minecraft çıktı!

Geçtiğimiz dönemde Microsoft tarafından satın alındıktan sonra erişilebilirlik anlamında kendini…

Minecraft 25 milyon satış barajını aştı

Minecraft, Mojang tarafından PC için ilk defa 2011 yılında yayımlanmıştı. Giderek popüler hale gelen ve oyunculardan oldukça olumlu geri bildirimler alan oyunun geliştirici şirketi Mojang’ı gözüne kestiren Microsoft ise 2014 yılında 2.5 milyar dolar karşılığında şirketi satın almıştı.

Son bilgilere göreyse Minecraft, PC ve Mac platformlarında toplamda 25 milyon satış barajını geçmeyi başarmış durumda. Son 24 saatte bile 8 binden fazla satan oyunun, bundan 6 ay önce sunulduğu tüm platformlardaysa toplamda 100 milyon satışı geçtiği açıklanmıştı.

5 yaşındaki Minecraft oyunu şu anda PC ve Mac’in yanı sıra; Android, iOS, Windows Phone, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Raspberry Pi, Gear VR, Apple TV ve daha birçok platformda varlığını sürdürüyor. Oyun o kadar tutmuş durumda ki Minecraft temalı bir sinema filmi ve romandan bile bahsediliyor.

:: Minecraft oyununu oynuyor musunuz ve oynuyorsanız hangi plaftormu tercih ediyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/minecraft-pc-ve-macte-ne-kadar-satti-78305