Nokia 8 hakkında ilk bilgiler geldi!

Verilen bir aranın ardından yeniden telefon piyasasına Android telefonu ile dönen Nokia eski günlerine dönmeyi vaat ediyor.

İlk olarak orta segmentli telefonu olan Nokia 6 ile piyasaya geri dönen efsane firma, farklı sınıflarla kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor.

Nokia, 26 Şubat’ta önemli duyurular yapacak

Nokia, Mobil Dünya Kongresi (MWC)’den bir gün önce önemli duyurular yapacağını açıkladı….

Çıkan söylentilere göre Nokia, üst segmente hitap edeceği Nokia 8‘i 27 Şubat’ta Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2017‘de tanıtması bekleniyor.

Nokia‘nın yeni amiral gemisinin ismi hakkında tartışmalar halen devam ederken bir yandan Nokia P1 adı ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. Fakat yeni telefonun ismi Nokia 8 olması diğerlerine göre daha önde olduğunu görmekteyiz

Nokia’nın yeni amiral gemisi sızdırıldı!

Sızdırılan bilgilere göre Nokia 8 iki ayrı versiyon ile karşımıza çıkacak. Bu versiyonlarından biri Snapdragon 835 işlemciye, 24 MP arka kamera, 12 MP ön kameraya sahip olacak.

Nokia 8‘in bu versiyonun depolama alanı ise 64 ve 128 GB olarak karşımıza çıkacak. Eğer bu depolama alanını yetersiz gören kullanıcılar içinse Nokia, yeni amiral gemisinde microSD desteğini de sağlayacak.

Diğer Nokia 8 modelinde ise Snapdragon 821 işlemcisini bulunduracak. Henüz kamera özellikleri belli olmasa da Nokia 8′in bu modeli 4GB RAM‘i ile diğer modele göre daha uygun bir fiyat etiketi ile satışa çıkartılacak. Aşağıdan Nokia 8‘in iki farklı modelinin kamera karşılaştırmasını izleyebilirsiniz.

Videodan da fark edeceğiniz gibi Nokia‘nın yeni amiral gemisi olan Nokia 8‘de öne monte edilmiş fiziksel düğmelerin olmadığını görüyoruz. Nokia 8‘in tasarımı hakkında pek fazla bir detayı göremezsek de, yeni telefonda Nokia 6‘da olduğu bir metal tasarıma sahip olacak.

Nokia 6, dünya pazarına mı açılıyor?

2017 yılı içerisinde 6 veya 7 model ile telefon piyasasına giriş yapacak olan Nokia, bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Nokia 6 ile kullanıcılar ile ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Birçok kullanıcı tarafından oldukça ilgi gören Nokia 6, dünya pazarına da girerek daha çok kullanıcı kitlesine ulaşmayı planlıyor.

::Nokia 8 hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net