Nvidia Shield TV ön inceleme

Nvidia’nın CES 2017‘de tanıttığı Shield TV, sunduğu teknik özellikler ve yeni Teknolojileriyle en dikkat çeken ürünlerden biri olmuştu. 

Tüm CES 2017 haberlerine buradan ulaşabilirsiniz…

Nvidia‘nın geçen senelerde çıkarttığı Shield Tablet modeli, HDMI ile televizyonlara bağlanabiliyor, gamepad’i sayesinde etkili bir Oyun deneyimi de bizlere sunuyordu.

Shield TV, ayrıca bir kumanda ile beraber geliyor. Google Assistantdesteğine sahip olan Nvidia Shield TV, kumandadan sesli komutlarla da çalışabiliyor. Tıpkı Apple TV gibi.

Nvidia Shield TV ön inceleme

2017‘nin yeni standardı olacağı gibi gözüken 4K HDR videoları destekleyen Nvidia Shield TV, Amazon Video, netflix, YouTube, Google Play ve Vudu gibi platformlardaki 4K HDR filmleri sorunsuz bir şekilde oynatabilecek.  

Nvidia Shield TV, hem salonunda televizyonunda yüksek kalite film ve dizi izlemek isteyen, hem de sesli asistanları kullanmak isteyenler için tasarlanmış gözükse de, Shield TV oyunculara da hitap ediyor.

Nvidia’nın GeForce Now ve GameStream teknolojileri sayesinde Shield TV üzerinden, bilgisayardan stream edilen oyunları oynayabiliyorsunuz ayrıca en güçlü Android oyunları da kendi gamepad’iyle beraber rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

Donanım tarafında Nvidia Tegra X1 işlemcisinden gücünü alan Shield TV’nin grafik işlemcisi ise 256 çekirdekli GeForce birimi. 3 GB RAM’e sahip olacak ürünün standart sürümü 16 GB dahili depolamaya sahip olacak ve fiyatı 199 Dolar olacak.

Shield TV Pro adı verilen 299 Dolarlık sürüm ise 500 GB dahili depolamaya sahip olacak. Böylece hem oyun hem de film yüklemek daha da kolay olacak.

Nvidia’ya göre Shield TV, şu an piyasadaki tüm rakiplerinden, 13 kata varan oranlarda daha hızlı bir donanıma sahip.

Yazılım tarafına baktığımızda gücünü Android 7.0 Nougat’tan alan Shield TV, pek çok dahili uygulama ve TV segmentinde ilk olarak Google Assistant entegrasyonuyla dikkat çekiyor.

Sizleri CES 2017’de Nvidia Shield TV ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler…

 

:: Nvidia Shield TV’yi almayı düşünür müsünüz? 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/nvidia-shield-tv-on-inceleme-78425