O sinyaller uzaylılardan mı geliyor?

Uzaylılarla ilk temas kurulmuş olabilir mi?

Bilim insanlarının eğer uzayda başka yaşamlar varsa, sinyalleri bize neden ulaşmıyor sorusuna cevap da bulmuş olabilir.

Bilim insanları derin uzaydan, birbirini tekrarlayan 6 anlamlı sinyal aldıklarını duyurdular. Bu bölge bilim insanlarının gözetimi altındaydı çünkü 2012 yılından beri söz konusu bölgeden anlamlı sinyaller gelmeye devam ediyor.

4 yılda 17 benzer sinyal

Daha önce de 11 sinyal alan bilim insanları böylece dünya dışı bir medeniyete ait olduğu düşünülen 17 sinyale sahipler.

ABD’deki Green Bank teleskobu ile tespit edilen sinyallerin anlamını çözmek henüz mümkün değil ancak bu sinyallerin, doğal sebeplerle oluşan radyo sinyalleri olmasının çok küçük bir ihtimal olduğunun da altı çiziliyor.

Fast Radio Bursts (FRBs) olarak adlandırılan bu sinyallerin, doğal yollardan oluşamayacak kadar büyük ve odaklı enerjiye sahip sinyaller olduğu vurgulanırken, bilim insanları şimdi, başka bir galakside yaşayan ve bize sinyalleri oluşan muhtemel bir medeniyetin varlığını tartışmaya başladılar.

FRBs oluşumuna neden olabilecek doğal bir olayın ise iki nötron yıldızın çarpışıp kara delik oluşturması olabileceğinin de altı çiziliyor.

Avrupa uzay madenciliğine başlıyor

ABD’li uzay madenciliği şirketlerinden sonra Avrupalı şirketler de uzayda madencilik yapmak için…

Kısacası, bu sinyallerin gerçekten başka bir medeniyete mi ait olduğunu yoksa kara delik oluşumundan mı çıktığını hiçbir zaman bilemeyeceğiz ama bilim dünyasının başka bir medeniyet ihtimalini tartışmaya başladığını da biliyoruz.

:: Sizce uzaylılar neden insanoğlu ile iletişim kurmuyor?

SDN – ShiftDelete.Net

 

KAYNAK : http://shiftdelete.net/o-sinyaller-uzaylilardan-mi-geliyor-78017