O trolü Twitter’dan attılar!

Troller dünyanın her yerinde sosyal medyanın en büyük sorunu.

Ancak sosyal medya şimdi, hiç beklenmedik bir karakterin, yüz milyonlarca dolara sahip genç bir iş adamının, bütün dünyayı sarsan bir troll olarak yükselişine tanıklık ediyor.

Rahatsız edici bir kişilik olarak tanımlanan ve AIDS hastalarının hayatta kalması için çok kritik bir ilaç olan Daraprim’i satın alıp fiyatını 15 dolardan 700 dolara çıkardığı için ABD’de ve dünyada en nefret edilen insan ilan edilen Martin Shkreli şimdi de Twitter’daki skandalı ile gündemde. 

Yaşamak isteyen bana her ay 700 dolar verecek!

AIDS ilacının fiyatını 700 dolara çıkarınca ABD hükumetinin nefretini üzerine çeken ve farklı bir bahane ile 2015’te tutuklanıp ilacın fiyatını düşürmesi için devlet baskısına uğrayan Martin Shkreli, sadece iş hayatında değil, sosyal medyadaki tavırlarıyla da şimdi tepkileri çekiyor.

Martin Shkreli, geçtiğimiz hafta Vogue dergisinin bir editörünün kocasıyla evde çektiği samimi bir pozunu sosyal medyadan kopyalayınca büyük tepki topladı.

Fotoğrafta güzel editörün kocasının başına fotomontajla kendi başını yerleştiren Shkreli’yi Jack Dorsey’e şikayet eden Vogue editörü, “böyle bir saldırıya nasıl izin veriyorsunuz?” diye sorunca, Martin Shkreli’nin Twitter ve Periscope hesapları kapatıldı.

Shkreli’nin Vogue editörüne ayrıca uygunsuz mesajlar gönderdiğinin de altı çiziliyor.

Twitter troll’ü cinayete mi kalkıştı?

Twitter’da bir troll’e, siyasi görüşleri nedeniyle beğenmediği bir dergi editörünü öldürmeye…

Twitter, kişisel saldırılara ve hakaretlere izin vermeyen politikası gereği, bu tür girişimleri hesap kapatma sebebi olarak kabul ediyor.

Evli bir kadına sarkıntılık yapmasıyla ülkede tekrar nefretin odağı haline gelen Martin Shkreli ise şimdilik sessiz ancak cebindeki birkaç yüz milyon dolarla dünyanın en büyük trollerinden birine dönüşen genç iş adamının yeni bir planla sosyal medyayı terörize edeceğine herkes emin.

:: Troller hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/o-trolu-twitterdan-attilar-78407