ODG R8 ve R9 AR tanıtıldı!

Akıllı gözlük kavramının çıtasını yükselterek üst seviyelere taşımayı hedefleyen Osterhout Tasarım Grubu, CES 2017′de yeni tasarladıkları akıllı gözlüklerini görücüye çıkardı.

ODG R8 ve R9 adında iki akıllı gözlüğünü tanıtıtan firma, akıllı gözlüklerindeki özellikler ile oldukça dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Qualcomm‘un yeni nesil güçlü işlemcisi Snapdragon 835‘e  sahip olduğu açıklanan akıllı gözlükler, yeni bir çağ başlatmayı hedefliyor.

Samsung Galaxy S8 işlemci özellikleri sızdı!

Samsung, bütün amiral gemisi modellerinde olduğu gibi Galaxy S8’de de iki farklı işlemci…

CES 2017′de tanıtılan ODG R8 ve R9, tüketici odaklı ve ticari  amaçlı olarak geliştirildiğini belirten yetklililer iki cihazın birbirinden ayrılan özellikleri olduğunu açıkladı. Snapdragon 835‘den güç alacak olan  yeni akıllı gözlükler ayrıca, Qualcomm‘un sanal gerçekçilik SDK‘sından da yararlanıyor.

ODG R9 AR teknik özellikleri ve fiyatı

Ticari amaçlı olarak geliştirilen ODG R9, 50 derece görüş alanına ve 1080p görüntü kalitesine sahip olduğu açıklandı. Saniyede 60 kare 4K video çekebilen R9 ayırca saniyede 120 kare 1080p video da çekebiiiyor.

13 megapiksel kamerası ile oldukça dikkat çeken ODG R9′da, 128 GB depolama alanını bulunduğu belirtldi. Qualcomm‘un güçlü işlemcisinden güç alacak olan akıllı gözlük bu yılın ikinci çeyreğinde 1800 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

ODG R8 teknik özellikleri ve fiyatı

Daha çok tüketici odaklı olarak geliştirilen ODG R8, diğer modelde olduğu gibi Snapdragon 835 işlemcisini barıdnıyor. 40 derecelik görüş alanına sahip olan ODG R8, 720p görüntü kalitesinine sahip olduğu da belirtildi.

64 GB depolama alanının olduğu açıklanan R8‘in bu yılın ikinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor. Fiyat etiketi ise 1000 doların altında olması tahmin ediliyor.

::ODG R8 ve R9 AR akıllı gözlükleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/odg-r8-ve-r9-ar-tanitildi-78257