Öğrencilere Snapchat’ten ulaşan üniversite

ABD’de bildiğiniz gibi üniversite kabul veya red mektupları mektup yoluyla yapılıyor. Ancak dijital çağı yaşadığımız günümüzde, yeniliklere ayak uyduran üniversiteler de var.

Bunlardan biri olan Wisconsin-Green Bay Üniversitesi, gençlerin yoğun bir şekilde severek kullandığı bir uygulamayı tercih etti. 

Okula kabullerini Snapchat’ten öğrendiler

Kabul mektubu yerine öğrencilerine Snapchat üzerinden ulaşmayı tercih eden üniversite, böylece hem öğrencilerin kalbini kazanıyor hem de mektuba göre çok daha hızlı aksiyon alıyor.

Üniversitenin Sosyal Medya Uzmanı Jena Richter Landers, yaptığı açıklamada “Öğrenciler Snapchat’i seviyor. Onlar bizim iletişimde olmak istediğimiz yaş grubu ve onlar sürekli Snapchat’te” sözlerine yer verdi.

Snapchat güncellemesi neler getiriyor?

Snapchat yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların en çok şikayet ettiği özelliği uygulamadan…

Bu tercihin hızdan ziyade öğrencilerin gönlünü de kazanan bir durum olduğunu belirten Landers, birçok öğrencinin attıkların snap’e bir başka snap ile karşılık verdiğini söylüyor.

Günlük 150 milyondan aktif kullanıcısı bulunan Snapchat, şüphesiz günümüzün özellikle gençler arasında kullanılan en popüler uygulamalarından biri.

:: Üniversitenin böyle bir yol izlemesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/ogrencilere-snapchatten-ulasan-universite-77408