Philips 40 inç 4K kavisli monitörünü duyurdu

Philips, BDM4037UW model numaralı 40 inç 4K UHD monitörünün tanıtımını gerçekleştirdi. Peki, bu dikkat çekici kavisli monitörün teknik özellikleri neler?

Philips Hue İle Evinizi Otomatik Aydınlatın

Akıllı ev sistemleri her geçen gün artıyor. Bu kez üretilen yeni ürün ise Philips Hue sensörü…

Pazarın en büyük 4K kavisli monitörü Philips BDM4037UW

40 inç kavisli ekrana sahip Philips BDM4037UW monitör, ultra geniş renk Teknolojisi ve Philips Multiview teknolojilerine destek sunuyor. 3840 x 2160 piksel çözünürlükte (16:9) 4K Ultra HD (UHD) panelli monitör, özellikle çoklu görev çalışmaları için sunduğu devasa alanla rahat bir çalışma ortamı sunmak üzere tasarlanmış. Yani monitör, özellikle CAD çözümleri için oldukça detaylı görüntüler anlamında öne çıkıyor.

W-LED arka aydınlatmalı VA LCD panel bileşenine sahip BDM4037UW, dikey ve yatay olarak 178 derecelik görüntüleme açısına sahip. Maksimum parlaklık oranı 300 cd/m2 olan monitörün donanımı ise bir milyardan fazla renge destek sunuyor.

Philips Multiview özelliği sayesinde kullanıcılar, 4 adet Full HD girişini ekranda eş zamanlı olarak görüntüleyebiliyor. Bazı çoklu ekran modları ise PbP ve PiP olarak belirtilmekte. Ürünün maksimum tazeleme oranları ve ekran kavis açısı ise henüz detaylandırılmıyor. 4K da ise 60Hz tazeleme oranının önerildiğini not olarak düşelim.

Üründe 2 adet 5W dahili hoparlör bulunurken; bağlantılar arasında VGA, iki adet Display Port, HDMI 1.4, 1 HDMI 2.0 girişleri ile 4 adet USB 3.0 portu yer alıyor.

Philips BDM4037UW monitörün yurtdışında satışına başlandığı ve fiyatının 716 dolar olduğu belirtiliyor. Ürünün ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı şu an için belirsiz.

:: Philips BDM4037UW 40 inç 4K kavisli monitörü nasıl buldunuz?

SDN – ShiftDelete.Net